Kolarze przywieźli medale znad Buga

W sobotę, 24 czerwca kolorowy peleton Maratonów Kresowych uformował się tym razem w Drohiczynie. To siódmy start zawodników MTB Suwałki w cyklu, w którym przewidziano 16 wyścigów, w tym 10 września w Suwałkach. Tym razem 5 zawodników spośród 9 klubowiczów wróciło z medalami.

Źródło: MTB Suwałki

Na linii startu stanęło 400 kolarzy. Zawodnicy klubu MTB Suwałki poradzili sobie z konkurencją. Na dystansie MINI (10,5 km) 3. miejsce w kategorii Żak zdobył Mikołaj Szeliga. Kategoria Kobiety Fit K5 została kolejny raz zdominowana przez zawodniczki z Suwałk. Złoty medal trafił do Małgorzaty Walendzewicz, a drugą pozycję zajęła Anna Taraszkiewicz. Po maturalnej przerwie w znakomitym stylu zadebiutował Piotr Wasilewski, który zwyciężył w kategorii Orlik, pokonując kolarzy z Polonii Warszawa oraz z Mińska. Srebro do swojej kolekcji dorzucił Krzysztof Stankiewicz, osiągając kolejny sukces w kategorii Mężczyźni M5, w której rywalizowało 22 zawodników.

Wakacje w wykonaniu kolarzy MTB Suwałki zaczynają się intensywnie. Oprócz letnich startów w cyklu MTB Mazury oraz w Maratonach Kresowych (9 lipca wyścig w Gołdapi), przedstawiciele klubu będą opowiadali o swojej pasji oraz o zaletach Suwalszczyzny. Już 29 czerwca (czwartek) w Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach (ul. Hamerszmita 16) Piotr Wasilewski odpowie na pytanie „Dlaczego Suwalszczyzna to idealna kraina na rower?”. Zawodnicy MTB Suwałk zajmą się również wyznaczaniem trasy Maratonu Kresowego w Suwałkach, który odbędzie się 10 września.