W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych wystąpiło około 800 artystów ludowych z 15 województw. Jury nie miało łatwego zadania – wśród nagrodzonych jest wielu wykonawców i zespołów z województwa podlaskiego, także Suwalszczyzny.

Podczas Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym wystąpiło: 18 Kapel, 32 Zespołów Śpiewaczych, 14 Instrumentalistów, 25 Solistów Śpiewaków, 10 wykonawców w kategorii folklor-kontynuacja oraz 22 grupy w konkursie „DUŻY – MAŁY”.

Fot. źródło: www.kazimierz-dolny.pl

W KATEGORII ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH III nagrodę (900 zł) zdobył Zespół Śpiewaczy „Rospuda” z Filipowa, a wyróżnienie (600 zł) wyśpiewał Zespół Regionalny „Lipsk” z Lipska nad Biebrzą.

W KATEGORII SOLISTÓW ŚPIEWAKÓW II nagrodę (500 zł) otrzymała Helena Napierała ze Starego Folwarku; a III nagrodę (300 zł) zdobył Krystian Barszczewski z Wólki Folwark.

W KATEGORII FOLKLOR-KONTYNUACJA laureatem II nagrody (1000 zł) został Zespół „Dobryna” z Białegostoku.

W KONKURSIE „DUŻY-MAŁY” w sekcji instrumentalnej nagrodę II stopnia (500 zł) otrzymali Jan Kania z Karolem Sadłowskim z Turośli; zaś nagrodę III stopnia w wysokości 350 zł otrzymali Jan Kania z Adamem Sadłowskim.

W sekcji śpiewaków nagrodę I stopnia (500 zł) wyśpiewali: Marcin Lićwinko z Dominikiem Bołtralikiem z Gruszek; nagroda II stopnia (400 zł) przypadła Helenie Kibitlewskiej i Annie Zadykowicz z Filipowa.

Wszystkie wyniki można sprawdzić na stronie Kazimierza Dolnego.

Fot. źródło: www.kazimierz-dolny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj