Augustowski przegląd filmowo-muzyczny „Kinogranie” dobiegł końca. Pełna wrażeń czwarta już edycja wydarzenia odbyła się z udziałem Ryszarda Jaźwińskiego – gospodarza imprezy oraz Piotra Stelmacha, dziennikarzy radiowej „Trójki”, Agi Zaryan i zespołu „Ballady i Romanse”, który wystąpił na statku.

Pięć dni przeglądu, sześć pokazów filmowych, dwa koncerty i masa emocji – to właśnie tegoroczne „Kinogranie”, któremu towarzyszyło także otwarcie wystawy fotografii Radka Nowackiego. Czy było warto zajrzeć na przełomie czerwca i lipca do miasta nad Nettą? My nie mamy wątpliwości, że tak. Kinowe propozycje z Augustowa i tamtejszego DKF-u „Kinochłon” to starannie przygotowane wydarzenia, połączone ze spotkaniami – dyskusjami prowadzonymi przez ludzi związanych z filmem, których wierną kompanką jest właśnie dziesiąta muza.

„Kinogranie” to dopiero początek lata w Augustowie. Już 15 lipca o godz. 20.30 kolejny w tym sezonie koncert na statku. Tym razem wystąpią Jakubik & Deriglasoff. Również w lipcu do Augustowa dotrze bluesowe brzmienie. A w sierpniu kolejna odsłona AugustOFF Live Festival.

Dodatkowo, już od 1 lipca w Augustowie obowiązują bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Z tej opcji mogą skorzystać mieszkańcy miasta, osoby urodzone w Augustowie i turyści posiadający Augustowską Kartę Turysty.

Fot. Wybrane fotografie z IV edycji augustowskiego Kinogrania, Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj