Reklama

Jak zabezpieczyć dziecko wyjeżdżające na letni obóz?

Data:

- Reklama -

Gdy wysyłamy dziecko na kolonie, nierzadko zastanawiamy się, ile dać mu pieniędzy. Zbyt duża kwota to wbrew pozorom większe zagrożenie niż zabezpieczenie. Lepszym rozwiązaniem wydaje się ofiarowanie niewielkiej kwoty i karty płatniczej.

Autor: Jarosław Sadowski, Główny Analityk Expander Advisors

Jeśli na wyjeździe dziecku rozpadną się buty lub podrze kurtka, to dzięki karcie będziemy mogli szybko przekazać mu dodatkowe pieniądze. Expander podpowiada, gdzie warto wyrobić taką kartę dla dziecka i jak w sytuacji awaryjnej  błyskawicznie przekazać mu potrzebne pieniądze.

 

Wysyłając dziecko na wczasy, warto przede wszystkim dokładnie sprawdzić renomę organizatora wyjazdu i ośrodka, w którym nasza pociecha  będzie przebywała. W przypadku młodszych dzieci istotne może być również to, aby ośrodek znajdował się w stosunkowo niewielkiej odległości od domu. Mimo dokładnego sprawdzenia, może się bowiem okazać, że dziecko zadzwoni do nas z płaczem i będzie chciało, żeby je stamtąd zabrać. Zupełnie inaczej jest w przypadku nastolatków. Dla nich korzystny może być wyjazd zagraniczny, jeśli będzie połączony z nauką języka obcego. Nie będzie pewnie zaskoczeniem, że rodzaj wyjazdu, prócz wieku dziecka, należy przede wszystkich dostosować do jego zainteresowań jak również naszych możliwości finansowych.

Co, jeśli dziecku na obozie popsują się buty?

Niezależnie od tego, jak dobre opinie ma organizator kolonii, na które wysyłamy nasze dziecko, musimy mieć na uwadze, że zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidywalnego. Jeśli będzie to coś poważnego np. dziecko zachoruje, to zapewne pojedziemy do niego, niezależnie jak będzie to daleko. Raczej nie wybierzemy się jednak w wielogodzinną podróż jeśli okaże się, że dziecku popsuły się buty czy podarła kurtka i nie ma w co się ubrać.

Przelew ekspresowy lub na telefon

W takim przypadku najlepiej zapewne poprosić opiekuna obozowego, aby pomógł naszemu dziecku znaleźć sklep i dokonać zakupu. Jeżeli dorosły zgodzi się na takie rozwiązanie, możemy też przelać pieniądze na jego konto i poprosić o późniejsze rozliczenie Jeśli sprawa jest pilna, najlepiej nie korzystać ze zwykłego przelewu, ale ekspresowego, który trafi na konto odbiorcy w kilka sekund. Innym, bardzo wygodnym, sposobem na błyskawiczne przelewanie pieniędzy jest przelew na telefon. Mogą z tego rozwiązania korzystać klienci PKO BP, mBanku, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium i Orange Finanse. Wadą tego rozwiązania jest to, że nadawca i odbiorca przelewu muszą mieć konto z jednym z tych banków, ale nie musi być to ta sama instytucja. Zaletą jest natomiast to, że nie trzeba podawać długiego 26-cyfrowego numeru konta, wystarczy numer telefonu danej osoby.

Konto i karta dla dziecka

W przypadku starszych dzieci pieniądze, zamiast do opiekuna, można przelać od razu naszej pociechy. Aby było to możliwe, należy mu jednak przed wyjazdem dać kartę płatniczą. Można to zrobić na dwa sposoby. W niektórych bankach kartę dla dziecka można wyrobić do swojego konta, ustanawiając go tzw. pełnomocnikiem rodzajowym. Problem polega jednak na tym, że zwykle nie można mu wtedy ograniczyć możliwości korzystania z pieniędzy znajdujących się na naszych osobistym rachunku. Z tego względu lepszym pomysłem wydaje się otwarcie dla niego oddzielnego, młodzieżowego rachunku z kartą. Wtedy nieletni będzie mógł wydać tylko tyle, ile wpłacimy na jego rachunek. Najlepiej otworzyć je w tym samym banku, w którym sami je posiadamy lub w takim, do którego z naszego banku można dokonywać darmowych przelewów ekspresowych. Może to być bardzo przydatne w przypadku wspomnianych już nagłych problemów z butami czy odzieżą podczas kolonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Spacer w markecie lub galerii handlowej z niemowlakiem? Rodzice, nie róbcie tego!

Niektóre mamy, chcąc odreagować tygodnie spędzone w domu po...

Zwierzę w domu a małe dziecko – niebezpieczne połączenie czy przyjaźń?

Zawsze rodzice czekają na maluszka, który ma przyjść na...

Jakie książki czytać przedszkolakowi?

Czytanie dziecku czy wraz z nim jest niezwykle ważne...

Lokaty w odwrocie. Wolimy gotówkę

Zniechęcenie Polaków do lokat nie ustaje. W lipcu wypłacili...