Kolarze wrócili z Gołdapi z pięcioma medalami

W niedzielę, 9 lipca wśród niespełna 500 zawodników z Polski, Litwy, Rosji, Białorusi i… Włoch biorących udział w wyścigu pn. „W Krainie Łowców Przygód” znalazło się 16 klubowiczów MTB Suwałki. Kolarze powtórzyli sukces z Drohiczyna, zdobywając 5 medali.

Źródło: MTB Suwałki

Zawodnicy MTB Suwałki zmierzyli się na trzech dystansach: Mini (6,8 km), Półmaraton (35 km), Maraton (63 km).

Na dystansie Półmaratonu zawodnicy MTB Suwałki zdobyli 4 medale. W kategorii Kobiety FIT K5 ponownie zdecydowanie zwyciężyła Małgorzata Walendzewicz, a 1. miejsce wśród najstarszych zawodników (Mężczyźni M7) zajął obchodzący w tym roku swoje siedemdziesiąte urodziny Dariusz Klin. Srebrny medal w kategorii Orlik wywalczył Piotr Wasilewski, do złota zabrakło mu 30 sekund. Efektywnym finiszem popisał się za to Krzysztof Stankiewicz, który na 35-kilometrowej trasie zdobył 3. miejsce w kategorii Mężczyźni M5.

Z najdłuższym dystansem postanowił zmierzyć się Sylwester Szymański. Zdecydowanie „odjechał” rywalom z kategorii Mężczyźni M6, dorzucając do swojej kolekcji kolejne złoto.

Teraz zawodnicy MTB Suwałki zmierzą się już 15 lipca w stolicy białoruskiej części Suwalszczyzny – Sopoćkiniach. W tym roku dojazd na Białoruś będzie wyjątkowo krótki ze względu na otwarte przejście graniczne w Rudawce. Lipiec kolarze zakończą w Chełmie na Lubelszczyźnie, ścigając się przez dwa dni, m.in. podczas Mistrzostw Polski XCT.