Tegoroczny Przystanek Olecko, największa impreza letnia w Olecku, odbędzie się w dniach 21-23 lipca. Przed nami m.in. koncerty, warsztaty, animacje kulturalne. O muzyczne wrażenia zadbają zespoły: Trudna Młodzież, Mesajah i happysad, Reggaeside, Luxtorpeda i T.Love.

Mesajah, happysad oraz Luxtorpeda zaprezentują się na oleckiej scenie po raz pierwszy. Zagra też T.Love, który obchodzi swoje 35-lecie i zamierza w tym roku zakończyć koncertowanie.

W programie 24. Przystanku Olecko:

W piątek, 21 lipca w godz. 14.00-16.00 na Placu Wolności w Olecku odbędą się zabawy prowadzone przez Wolontariat Kultury WspaK: „Bańkowe Szaleństwo”, „BIGTwisteR” – nowe działanie WspaK, malowanie twarzy, wspólne tańce i zabawy dla dzieci, wiele innych atrakcji. O godz. 17:00 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa (Plac Wolności 22, I piętro) zaplanowano otwarcie wystawy akwafort Rembrandta Van Rijn.

W tym dniu koncerty na Placu Wolności w Olecku to: godz. 19:30 – Trudna Młodzież; godz. 20:45 – Mesajah; godz. 22:30 – happysad.

W sobotę, 22 lipca o godz. 11:00 w parku w centrum miasta przy fontannie odbędą się międzypokoleniowe plenerowe warsztaty plastyczne prowadzone przez Annę Wojtecką pod hasłem „Nitka w mieście”. W godz. 14.00-16.00 na Plac Wolności powrócą zabawy prowadzone przez Wolontariat Kultury WspaK. O godz. 18:30 rozpocznie się I Olecki Zlot Motocyklowy oraz parada motocykli wokół Placu Wolności, zaś o godz. 19:00 – XIV Nocny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar „Przystanku Olecko” w grze deblowej (Korty MOSiR). W czasie sobotnich koncertów usłyszymy: godz. 19:30 – Reggaeside; godz. 20:30 – Luxtorpeda; godz. 22:00 – T.Love.

Niedziela, 23 lipca w Olecku rozpocznie się sportowo od: godz. 9:00 – X Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Olecka, boisko obok kortów; 10:00 – XXIV Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar „Przystanku Olecko”, korty MOSiR; VII Rundy Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu pod Patronatem Burmistrza Olecka (tor motocrossowy – ul. Kościuszki (teren za dawnym wysypiskiem śmieci przy drodze na Augustów) – godz. 12:00 – rozpoczęcie zawodów. O godz. 13.00 w sali kina Mazur odbędzie się koncert „Czas na muzykę”, w programie: przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych prowadzonych przez Fundację Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka”.

Przystanek Olecko jest imprezą bezpłatną. Portal „Niebywałe Suwałki” jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Przystanek Olecko 2017

Leave a Reply