Reklama

Tak świętowali policjanci

Data:

- Reklama -

W ostatnią niedzielę w Suwałkach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 98. rocznicy powstania Polskiej Policji. Awanse na wyższe stopnie służbowe na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego otrzymali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

Informacja prasowa.

Niedzielny apel był okazją do uhonorowania policjantów, którzy na co dzień służą społeczeństwu i dbają o jego bezpieczeństwo. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 55 mundurowych z Suwałk, 23 z Augustowa oraz 28 funkcjonariuszy z Sejn. Pięciu funkcjonariuszom wręczono medale „Za Długoletnią Służbę”, a dwóm – odznaki „Zasłużony Policjant”.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wyróżnił 4 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach za szczególne zaangażowanie w wykonywaniu zadań służbowych, a w szczególności za uratowanie życia ludzkiego w sytuacji najwyższego zagrożenia, wręczając im listy gratulacyjne.

Doceniono też samorządowców, tj. wójta gminy Bakałarzewo – Tomasza Naruszewicza oraz wójta gminy Rutka-Tartak – Jana Racisa, którzy odznaczeni zostali brązowymi medalami „Za Zasługi dla Policji”. Srebrną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” z rąk Sekretarza Stanu w MSWiA i Komendanta Głównego PSP odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku – nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Po części oficjalnej mieszkańcy miasta mogli wziąć udział pikniku rodzinnym „Niebieski powiew lata”, zorganizowanym przez mundurowych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Nowe samochody w policji i straży pożarnej

Pierwsze radiowozy w nowych barwach trafiły już do podlaskich...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...