Suwałki świętują (zdjęcia)

0
690
Na zdj. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Serhij Nadał, prezydent Tarnopola.

Podpisaniem umowy partnerskiej dotyczącej współpracy między Suwałkami a ukraińskim Tarnopolem rozpoczęły się sobotnie obchody Jarmarku Kamedulskiego. Kolejnym punktem programu była oficjalna prezentacja muralu z Reksiem, psem stworzonym przez urodzonego w Suwałkach Lechosława Marszałka.

W Suwałkach goszczą obecnie delegacje z 7 miast partnerskich – z 6 krajów. Są to przedstawiciele samorządów z Litwy, Łotwy, Rosji – Obwodu Kaliningradzkiego, Ukrainy, Białorusi i Gruzji. Współpraca Suwałk i Tarnopola już trwa – miasta zabiegają o pozyskanie funduszy z programu Polska – Białoruś – Ukraina i mają duże szanse na zdobycie środków.

Warto dziś zajrzeć do Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie odbywa się Jarmark Kamedulski. W programie obchodów święta Suwałk są jeszcze wydarzenia: godz. 18.50 – wręczenie tytułu Mecenasa Kultury – duża scena na ul. Kościuszki. Tytuł ten w tym roku otrzymała firma Forte. Podczas głównych koncertu na scenie o godz. 19.00 wystąpią: Sylwia Grzeszczak i zespół Enej. Około godz. 22.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Co w niedzielę?

Jarmark Kamedulski w Suwałkach

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Leave a Reply