Reklama

Zdjęcia z wakacji – łódź złożona ze wspomnień

Data:

- Reklama -

Skończył się lipiec, rozpoczął sierpień – to już prawdziwe wakacje w pełnej krasie. Część osób już wróciła z wyczekiwanego urlopu, a reszta wciąż odhacza kolejne dni w pracy, marząc o wyjeździe. Nieważne gdzie, nieważne z kim, wakacje to zawsze mnóstwo przygód i przeżyć, które uwiecznisz na setkach zdjęć. Fotografie staną się łodzią, na której popłyniesz ku pozytywnym wspomnieniom, omijając ponure skały codzienności. Swoje zdobycze oczywiście musisz uporządkować, ale jak wykorzystać sfotografowane momenty i zakątki, aby sprawić przyjemność zarówno sobie jak i bliskim?

Souvenir z urlopu w dobrym stylu

Wszyscy chcemy mieć wakacje tak często, jak tylko się da. Jednak cały ten nasz urlop jest niczym bożonarodzeniowy prezent. Czekamy, pozwalamy rosnąć wyjazdowemu apetytowi i patrzymy w kalendarz jakby miało to przyśpieszyć czas. Największa frajda z podróży to niepowtarzalne, własne przeżycia i ich gromadzenie, nie tylko w głowie. Po powrocie chętnie dzielimy się wspomnieniami ze znajomymi i rodziną. To ciekawsze niż  kupowane gotowe ozdoby, które może Tobie się podobają, ale niekoniecznie będą w guście kogoś Ci bliskiego. Może zamiast bezosobowych pamiątek dasz coś bardziej osobistego?

Album ze zdjęciami, czyli estetyczny porządek prezentacji

Fotoalbum nie jest tylko książką ze zdjęciami. To raczej zbiór wspomnień, skarbów, które będziesz przechowywać, aby zawsze móc wrócić myślami do pięknych momentów. Może masz duszę artysty i chciałbyś stworzyć swój własny pamiętnik ze zdjęciami i tekstami? Może po powrocie powstanie z tego bestseller wydawniczy, jeśli chciałbyś to opublikować? Jeśli zachowasz pamiętnik dla siebie to także będzie Ci dobrze służył i poniesie Cię myślami w miejsca, które kiedyś odwiedziłeś. Pamiętnikiem można też dzielić się z dziećmi, wnukami lub przyjaciółmi.

Samodzielnie wykonany przewodnik po różnych, odwiedzonych przez Ciebie zakątkach Polski i świata? Doskonały pomysł niezależnie czy to rodzinne zdjęcia znad polskiego morza, wielkie fotografie włoskich zabytków architektury czy artystyczne kadry z portretami napotkanych ludzi.

Nie trzeba czekać

Znajomi wyczekują na Twój powrót. Pragną relacji z Twoich wojaży, opowieści i wciągających anegdot. Mając pod ręką zdjęcia opowiada się łatwiej, prawda? A najlepiej robi się to z fotoksiążką. Nie trzeba czekać do końca urlopu, lecz najlepiej wykonywać album na bieżąco – na aplikacji mobilnej. Zaprojektujesz wszystko na wakacjach, a odbierzesz album tuż po powrocie.

Różne formaty dla różnych wspomnień

Większość wykonanych przez Ciebie zdjęć to urzekające krajobrazy? Możesz sięgnąć po większe rozmiary albumów – najlepiej te formatu panoramicznego. Mniejsze, bardziej kameralne albumy, które schowasz w torbie podróżnej, to coś dla ludzi, którzy chcą zrobić komuś niespodziankę lub po prostu wozić wspomnienia ze sobą. Przykład zalet stworzenia fotoksiążki z wakacji? Jesteś natchnionym kibicem, zwiedziłeś kilka stadionów, a teraz chcesz podzielić się relacją z ojcem, który tak jak i Ty jest fanem sportu. Dziadki chcą zobaczyć pierwsze wakacje ich wnuka? Najlepiej ogląda im się to w zrobionej specjalnie dla nich fotoksiążce.

Zawsze modna dekoracja ściany

Fotoksiążka nie jest jedynym pomysłem na ciekawą prezentację wspomnień wakacyjnych. Pamiątka z wakacji jako ozdoba ściany? Nie chodzi tu o poroże upolowanego jelenia czy inne wypchane zwierzę… Mam na myśli np. obraz na drewnie, wieloczęściowy obraz na akrylu, obraz na płycie Alu-Dibond lub po prostu plakat samoprzylepny, który możesz przyklejać i odklejać gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Salon? Sypialnia? A może kuchnia? Fan wypraw kulinarnych na pewno chciałby zatrzymać nutkę orientu w swojej kuchni. Może przywiozłeś różne przyprawy, a obraz ze zdjęciem barwnego Grand Bazar z Turcji, dodaje klimatu całej kuchni? To też sprawi, że podczas gotowania poczujesz się jak na tureckim targu lub zmienisz się w najlepszego kucharza tamtejszej kuchni.

Wspomnień czar i magia momentów

Lubisz, gdy po przebudzeniu przyjemnie kołysze Cię widok lazurowego wybrzeża? Może czujesz wolność patrząc na panoramę gór? A może po prostu cieszysz się spoglądając z drugą połówką na Wasze wspólne zdjęcie z urlopu? Fotoobrazy zapewnią Ci takie właśnie wrażenia – powieś je w sypialni i poczuj emocje z pamiętnego wyjazdu.       

Zaskocz pocztówką, kubkiem z nadrukiem lub jeszcze inaczej

Pisaliśmy już o różnych upominkach dla rodziny i znajomych. Przecież dzielenie się wspomnieniami jest sednem podróży i wakacji. Po co ryzykować zatrzymanie na granicy z jakimiś osobliwymi rzeczami, które niekoniecznie muszą spodobać się babci, znajomemu czy innej bliskiej Ci osobie? Lepiej zaprojektować coś samodzielnie ze zdjęciem z wakacji. Torba, kubek, koszulka czy pocztówka, to zawsze dobre pomysły. Taką kartkę możesz stworzyć w aplikacji mobilnej i od razu wysłać ją ze zdjęciami zrobionymi smartfonami. Podziel się emocjami i wspomnieniami, aby Twoi bliscy też poczuli słodki smak wakacji.

Artykuł powstał we współpracy z CEWE – producentem kreatywnych fotoprezentów, fotopamiątek i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wycieczki zagraniczne dla każdego

Znamy miejsce, w którym każdy typ urlopowicza znajdzie coś...

Powakacyjny raport bezpieczeństwa

Rok szkolny w pełni, a główny czas urlopów dobiegł...

Dzięki tym sposobom nie przepłacisz na wakacjach

Beztroskie wakacje i letnie podróże sprzyjają wydawaniu pieniędzy lekką...

Wakacje po polsku – gdzie pojedziemy, ile wydamy i co planujemy?

W 2017 roku aż 84% Polaków planuje wyjazd wakacyjny,...
%d bloggers like this: