Żeglarze Mistrzami Świata

W piątek, 11 sierpnia zakończyły się żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET rozgrywane w miejscowości Bruinisse w Holandii – suwalskie załogi odniosły historyczny sukces – załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała całe zawody i zdobyła tytuł Mistrza Świata w klasie CADET.

To już drugi raz zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT Suwałki stają na najwyższym podium Mistrzostw Świata w tej klasie żeglarskiej – w 2011 roku Maciej Kamiński i Szymon Ostrowski w regatach rozgrywanych w Niemczech pokazali, że Suwałki należą do pierwszej ligi żeglarskiej!

Drugą załogą wystawioną przez UKŻ GROT były Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz – zawodniczki również zaprezentowały się świetnie i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 6 miejscu – uzyskały najlepszy wynik wśród załóg żeńskich.

Zawodników do startu przygotowywał trener Paweł Cherubin, wspierany przez trenera Piotra Szyca.