Akademia VR to pierwszy tego typu projekt w Polce wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) w edukacji całych klas 1-6 szkół podstawowych. Na czym polega? Na prowadzeniu lekcji z użyciem VR dla uczniów przez przygotowanych do tego nauczycieli-przewodników.

Rangę przedsięwzięcia podkreśla patronat merytoryczny Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, w ramach którego prowadzone będą pionierskie badania nad wykorzystaniem VR w edukacji.

Akademia VR działa na terenie Białegostoku i  Warszawy oraz w okolicach tych miast, a w niedalekich planach są kolejne filie w innych lokalizacjach. W lekcjach pilotażowych pod koniec zeszłego roku szkolnego wzięło udział ponad 400 zadowolonych uczniów. Jakie wnioski? Prowadzenie lekcji z użyciem VR, angażuje dzieci na nowym poziomie uważności, rozwija kreatywność i  rozbudza ciekawość świata, a także pozwala przyswoić mnóstwo nowych informacji. Wszystko za sprawą atrakcyjnej formy przekazu oraz dopracowanej narracji nauczycieli-przewodników, która dostosowywana jest każdorazowo do wieku, poziomu wiedzy, a także… „temperamentu” danej klasy.

Akademia VR innowacyjny projekt edukacyjny, jakiego w polskiej szkole jeszcze nie było. To edukacja jutra. Dziś! Zgłoś szkołę na: wwwakademiavr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj