Aktualny przegląd techniczny i bak wypełniony dobrym jakościowo paliwem to jedne z czynników które zwiększą szanse na podróż bez niemiłych niespodzianek. Jednak nawet najbardziej doświadczeni motocykliści nie są w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń, które czyhają na nich w trasie i podczas postojów. Jak zatem skutecznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze?

Posiadanie motocykla to nie tylko frajda, jaką daje podróżowanie z przysłowiowym „wiatrem we włosach”. To również odpowiedzialność za siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dlatego dbałość o swoją maszynę warto zacząć nie od polerowania karoserii, lecz wybrania systemu, który podniesie poziom bezpieczeństwa. Monitorowanie motocykli jest jedną z nowoczesnych możliwości kontrolowania pojazdu będącego w trasie lub pozostawionego na parkingu.

Nawigacja satelitarna, która udziela pierwszej pomocy

Samotna podróż motocyklem oprócz przyjemności niesie za sobą również zagrożenia. Rozwijanie dużych prędkości na drodze podnosi nie tylko adrenalinę, ale także naraża Cię na ryzyko kolizji czy wypadnięcia z trasy. Takie sytuacje mogą być jedynie niegroźnymi incydentami lub wypadkami poważniejszymi w skutkach, o ile nie dojdzie do szybkiej reakcji. Monitoring GPS instalowany w jednośladach to Twój osobisty ratownik podczas niebezpiecznych sytuacji, ponieważ:

  • dzięki całodobowemu nadzorowi satelitarnemu lokalizacja Twojego pojazdu jest precyzyjnie określana nie tylko, kiedy jesteś w ruchu, ale również podczas postoju
  • służby ratownicze są automatycznie informowane, kiedy dojdzie do wypadku z Twoim udziałem, a Ty nie odpowiesz na podjętą próbę kontaktu

W sytuacjach, w których szybkość reakcji ma istotne znaczenie dla uczestników wypadku drogowego, inteligentny system, jakim jest monitorowanie motocykli umożliwia udzielenie pomocy w najkrótszym możliwym czasie.

Bezpieczeństwo w ruchu i podczas postoju

Nie tylko wypadki drogowe stanowią realne zagrożenie podczas eksploatacji motocykla. Przebiegli złodzieje są w stanie uciec się do rozmaitych sztuczek, aby przywłaszczyć sobie Twoją własność. Jeżeli nie bagatelizujesz zagrożenia, jakie niesie za sobą parkowanie jednośladu w mieście czy podczas postoju w dłuższej trasie, postaw na monitorowanie motocykli. System ISR-M przełącza się w tryb ochrony przed kradzieżą, kiedy tylko zgasisz silnik. Każda próba nieautoryzowanego wprawienia pojazdu w ruch wywoła alarm, informując Cię o próbie kradzieży.

W trosce o indywidualne potrzeby uczestników ruchu drogowego, firmy ochroniarskie zazwyczaj udostępniają oferty dopasowane do częstotliwości użytkowania pojazdu. Pakiety sezonowe pozwolą Ci nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo oraz wsparcie wtedy, kiedy będą Ci one najbardziej potrzebne.  Oprócz ewidentnych zalet podnoszących poziom bezpieczeństwa, na które zwróciliśmy uwagę wyżej, posiadanie systemu nadzorującego GPS to także okazja do analizy przebytej trasy. Poprzez jej rejestrację uzyskujesz kompleksowy obraz przebytego dystansu i poszczególnych odcinków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj