Zaciągnięcie pożyczki dla zadłużonych przez internet może odgrywać rolę finansowego koła ratunkowego. Warto rozważyć taką opcję, jeśli terminowa spłata zobowiązań zaczyna przerastać nasze możliwości. Gdzie wziąć pożyczkę? Z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe. Oczywiście zdobycie kilku źródeł finansowania obwarowane jest pewnymi wymaganiami.

Czy można mieć jednocześnie dwie pożyczki ratalne przez internet?

Nic nie stoi na przeszkodzie złożenia kilku wniosków o pożyczkę do różnych firm. Zaletą pożyczek ratalnych przez internet jest ich łatwa dostępność. Wybierają je najczęściej osoby potrzebujące gotówki od ręki. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii po pożyczki online można sięgnąć z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Decydujący jest dostęp do internetu. Składając wniosek w firmie pożyczkowej, omija się złożone procedury bankowe.

Przy staraniach o pieniądze z kilku różnych miejsc, należy pamiętać, że nie pozostanie to bez wpływu na nasz scoring w BIK. Jest to ocena punktowa, na której podstawie banki i inne instytucje finansowe oceniają ryzyko związane z pożyczeniem pieniędzy klientowi. Na obniżenie scoringu wpływa między innymi duża liczba nowych zobowiązań finansowych zaciągniętych w ostatnim czasie. Brana jest pod uwagę także duża ilość samych wniosków. Z rejestru Biura Informacji Kredytowej korzystają również firmy pożyczkowe. Dlatego nie warto składać wniosków “na zapas”. Rozsądniej dobrze przeanalizować oferty firm i wybrać taką, której wymagania będzie nam najłatwiej spełnić.

Gdzie wziąć pożyczkę?

Co prawda firmy udzielające szybkich pożyczek dla zadłużonych weryfikują naszą zdolność kredytową, ale nie patrzą na nią tak nieprzychylnie, jak banki. Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę po odrzuceniu wniosku kredytowego? W takiej sytuacji warto zgłosić się do firmy pożyczkowej. To, że bank odrzucił nasz wniosek, wcale nie stawia nas na przegranej pozycji podczas ubiegania się o pożyczkę online dla zadłużonych.

Zanim zgłosicie się do instytucji pozabankowej, sprawdźcie stawiane przez nią ograniczenia wiekowe. Często minimalny próg, umożliwiający wzięcie pożyczki to 20 rok życia. Zazwyczaj wymagane jest również polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania. Szybkiej pożyczki dla zadłużonych nie dostaniemy też, jeśli nie mamy stałego dochodu. Jest to kryterium spotykane bardzo często. Firmy różnią się jednak, jeżeli chodzi o definiowanie źródeł dochodu. Niektóre udzielają pożyczek przez internet na podstawie świadczenia 500+. W innych z kolei nie dostaniecie pieniędzy bez umowy o pracę. W uprzywilejowanej pozycji są seniorzy. Ich niewątpliwą zaletą jest niezbywalny i stały przychód w postaci emerytury. Z reguły respektowane są też świadczenia rentowe. Ostatnim wymogiem jest brak wpisu w rejestrze dłużników, o czym wspominaliśmy już wcześniej.

Szybka pożyczka dla zadłużonych w tej samej firmie

Czy można wziąć dwie pożyczki ratalne w tej samej firmie? Spora część instytucji finansowych daje taką możliwość, nawet jeśli nie spłaciliście poprzedniego zobowiązania. W przypadku pożyczek ratalnych stawiają jednak pewne wymagania. Istnieją firmy, które udzielają drugiej pożyczki jedynie w sytuacji, gdy oddaliście już połowę dotychczasowego długu. Oczywiście mało prawdopodobne jest, żeby udało wam się pozyskać dodatkowe fundusze, jeśli regularnie spóźniliście się z wpłacaniem rat. Firmy pożyczkowe premiują stałych klientów, jednak warunkiem jest pozytywna historia współpracy.

Pożyczka online na spłatę chwilówki

Na pewno słyszeliście o kredycie konsolidacyjnym. Jest to rozwiązanie, które polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno i spłacanie całego zadłużenia przy pomocy jednej raty. Niestety banki rzadko kiedy godzą się na objęcie konsolidacją pożyczek z instytucji pozabankowych.

Jeśli zaciągnęliście kilka chwilówek i perspektywa ich jednorazowej spłaty spędza wam sen z powiek, możecie zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem. Konsolidacja chwilówek jest możliwa dzięki dodatkowej pożyczce ratalnej. Gotówka, którą otrzymacie, posłuży spłaceniu pożyczek, a wy rozłożycie swoje długi na mniej dotkliwe dla budżetu raty. Konsolidację warto rozważyć, zanim zaczniecie zalegać ze spłatą. Łatwiej będzie wam uzyskać pieniądze z pozytywną historią kredytową.

Pożyczki online dla zadłużonych bez BIK

Wpis do bazy dłużników nie skreśla was ostatecznie, jako pożyczkobiorców. W bardzo trudnej sytuacji finansowej można rozważyć np. pożyczkę pod zastaw samochodu albo nieruchomości. Zastaw zabezpiecza pożyczkodawcę w sytuacji niewypłacalności dłużnika.

Innym rozwiązaniem jest pożyczka na weksel. Jest to papier wartościowy, który zobowiązuje pożyczkobiorcę do spłaty określonej sumy. Weksel nie gwarantuje wierzycielowi odzyskania długu, ale ułatwia ewentualne dochodzenie swych praw przed sądem.

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnio pojawiło się coraz więcej firm pożyczkowych, które własnie oferują te pożyczki dla zadłużonych. Niektórzy też tylko tak się reklamują, a później okazuje się że to pic na wodę. Ja za to kiedy mam problem, pozyczam od Kredyt1000 i oni nie patrzą nawet czy jestem w tym Bik czy nie.

Dodaj komentarz