Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach za nami. 600 nowych studentów rozpoczęło naukę na 12 kierunkach – najbardziej oblegane były podczas rekrutacji: pielęgniarstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

We wtorek, 3 października w PWSZ miały miejsce: immatrykulacja studentów I roku, uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom, wystąpienia okolicznościowe oraz wykład inauguracyjny dotyczący sztucznej inteligencji.

W tym roku akademickim przed PWSZ wiele nowych wyzwań i zmian. Studenci będą korzystać z elektronicznych indeksów, zgłębiając mechatronikę, produkcję i przetwórstwo surowców rolniczych, a wkrótce – logistykę oraz turystykę i rekreację. Alma Mater skupia się także na rozwoju studiów dualnych, pozwalających na zdobywanie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej – podczas płatnych praktyk u przedsiębiorców.

Ale to nie wszystko – laboratorium chemii spożywczej działające w Centrum Transferu Technologii uzyskało certyfikację, na dokument czeka laboratorium budownictwa. Nie jest też wykluczone, że jeszcze w tym roku PWSZ rozpocznie realizację dużego projektu inwestycyjnego, polegającego na utworzeniu Centrum Symulacji Medycznej, z którego korzystać będą studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

  1. Może niech ktoś powie tej Wiszniewskiej, że rektor uczelni nie powinien wyglądać jak panienka szykująca się na wiejską dyskotekę. Po prostu wstyd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj