Grają od 2001 roku. Zaczynali w Skarżysku-Kamiennej. Mają na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty. W Suwałkach wystąpią w sobotę, 21 października o godz. 19.00 „Na Starówce”, ul. Chłodna 2.

„Happysad” wypłynął na szerokie wody za sprawą płyty „Wszystko jedno”. W kwietniu 2007 roku magazyn Teraz Rock umieścił ten krążek wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. „Wszystko jedno” uzyskało status złotej płyty, podobnie jak kolejne wydawnictwo – „Podróże z i pod prąd”.

1 września 2007, podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest, miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i szybko została złotą płytą. Koncertowe wydawnictwo DVD happysad „Na żywo w STUDIO” zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a w maju 2009 r. DVD uzyskało status platynowej płyty.

W październiku 2011 fani mogli nabyć jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLISu i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. płyta „Mów mi dobrze” oraz pochodząca z 2012 r. „Ciepło/zimno” zyskały status platynowej płyty. 4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku.

W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, z którym nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty.

Najnowsza płyta zespołu „Ciało obce” ukazała się 10 lutego 2017 r, a albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie.

Skład zespołu: Kuba Kawalec – wokal, gitara; Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, wokal; Artur Telka – bas; Jarek Dubiński – Dubin – perkusja; Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal; Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe.

Koncert „happysad” w Suwałkach

Bilety na koncert w Suwałkach: 50 zł w przedsprzedaży / 60 zł w dniu koncertu. Liczba miejsc limitowana.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze wejściówki na „Happysad” – wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Który z muzyków „Happysad” jest fanem komiksu „Łauma”, stworzonego przez pochodzącego z Suwałk Karola Kalinowskiego?, a odpowiedź wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem (do rezerwacji) wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 8 października do godz. 16.00. Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrali: Agata Bychowska i Radosław Biłat.

 

Leave a Reply