KOD – Anders: Są uniewinnienia, ale to nie koniec sprawy zakłócenia porządku podczas otwarcia wystawy o armii gen. Andersa (audio)

Dwóch obwinionych podczas rozprawy w czwartek, 26 października w Sądzie Okręgowym w Suwałkach usłyszało prawomocny wyrok uniewinniający. Pozostałe trzy osoby wrócą na ławę obwinionych – sędzia Ryszard Filipow zdecydował o skierowaniu sprawy do ponownego rozpoznania.

Proces pięciorga osób obwinionych o zakłócenie otwarcia wystawy o gen. Władysławie Andersie w marcu 2016 roku wciąż jest w toku. Dziś uczestnicy wydarzenia usłyszeli trzeci wyrok w tej sprawie. Działacze KOD-u wcześniej zostali dwukrotnie uniewinnieni od stawianych zarzutów.

W pierwszym procesie zapadł wyrok uniewinniający. Sąd okręgowy uchylił jednak postanowienie i sprawę przekazał do ponownego rozpoznania. Również za drugim razem zapadł wyrok uniewinniający. Oskarżyciel ponownie wniósł apelację i w czwartek, 26 października Sąd Okręgowy w Suwałkach zdecydował o uniewinnieniu m.in. Piotra Łopaciuka. Uczestnik otwarcia wystawy przyznał, że czuje się z tym fatalnie, ponieważ solidaryzuje się ze wszystkimi obwinionymi. Przed sądem ponownie stanie m.in. Marcin Skubiszewski.

Obecni na sali działacze i sympatycy KOD-u na treść wyroku zareagowali emocjonalnie, komentując orzeczenie słowami: wstyd i hańba.

Ryszard Filipow, SSO w Suwałkach (posłuchaj):

Fot. Niebywałe Suwałki

Członkowie KOD-u ponownie przed sądem za zakłócenie otwarcia wystawy o Armii Andersa

KOD kontra senator Anders: Wojna o wystawę zbliża się do końca

SO w Suwałkach w sprawie KOD: Wolność słowa nie jest nieograniczona (audio)

3 KOMENTARZE

  1. Nie wnikając w sprawę winy wypada podkreślić determinację prokuratury. Nie wygląda, by odpuściła przed kasacją w SN. A może już załapie się na, jakoś to tak nazwali, apelację nadzwyczajną chyba. Zbyszek musi mieć oko na sprawę 🙂

Dodaj komentarz