W niedzielę, 15 października na publiczność z Suwalszczyzny czekały aż dwa Koncerty Papieskie, charakteryzujące się odmiennym klimatem muzycznym, choć oba zachwycające.

W Wigrach odbył się trzeci i ostatni koncert kameralny pod hasłem „Nowe interpretacje”, podczas którego Marlenie Borowskiej, sopranistce i inicjatorce przedsięwzięcia towarzyszył zespół „Sabionetta”, wykonujący muzykę epok średniowiecza i renesansu. Zespół doceniany wielokrotnie w kraju i za granicą, prezentujący się podczas licznych festiwali muzyki dawnej: Festival de Música Antiga dels Pirineus w Katalonii, Forum Musicum we Wrocławiu, Festiwalu Muzyki Jednogłosowej w Płocku, Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie, działa również w obszarze edukacji muzycznej – popularyzacji polskiej muzyki dawnej, tańca i obyczajów.

Więcej o cyklu „Nowe interpretacje”:

Klasztor wigierski wypełnił się muzyką (foto)

Za nami kolejny koncert w cyklu „Nowe Interpretacje”. Ostatni w październiku

Fot. Niebywałe Suwałki

Nie mniejszą atrakcją muzyczną okazał się wieczorny koncert w konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach, z udziałem orkiestry kameralnej uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej i chóru „Viva Musica”. Publiczność usłyszała prapremierowe wykonanie mszy żałobnej autorstwa Stanisława Moniuszki, w wersji na chór i instrumentarium. Dzięki tej aranżacji wybrzmiała monumentalność dzieła.

Więcej o kompozycji Stanisława Moniuszki:

Premiera kompozycji Moniuszki już w niedzielę

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj