Mogiła naszych najbliższych to niezwykle sentymentalne miejsce, dzięki któremu możemy utrzymać pamięć o tych, którzy odeszli. Po śmierci bliskiej osoby stajemy przed wyzwaniem stworzenia jej właściwego nagrobka. O ile na etapie pogrzebu i wczesnej żałoby nie ma do tego głowy, tak w późniejszym czasie warto skupić się na doborze odpowiednich rozwiązań. Szukasz najwyższej jakości pomników, które w doskonały sposób uwiecznią miejsce pochówku najbliższych Ci osób? Zobacz, na co zwrócić uwagę i jak wybrać właściwy model spośród wielu branżowych propozycji.

Rozmiar i typ nagrobka

Czy wiesz, że rozmiar i typ nagrobka możesz dobrać wedle własnych preferencji? Jeśli zamawiasz nagrobek w nowym miejscu, masz pełną dowolność.

Do wyboru masz m.in: 

  • nagrobki pojedyncze
  • nagrobki podwójne
  • nagrobki płaskie

Na cmentarzach w naszym kraju dominują dwie pierwsze propozycje. Różnią się one bowiem wyłącznie rozmiarem i liczbą zwłok, które można zamieścić w środku. Nagrobki pojedyncze sprawdzą się, jeśli nie zamierzasz tworzyć wspólnego nagrobka dla całej rodziny, ale miejsce pochówku jednego zmarłego. Jeśli zdecydujesz się na nagrobek podwójny, z powodzeniem pochowasz w nim więcej niż jednego przedstawiciela rodu.

Najwyższej jakości materiał wykonania

Podczas wybierania nagrobka skup się również na materiale, z którego zostanie on wykonany. Pamiętaj, że mogiła to inwestycja na wiele lat. Materiał musi być odporny przede wszystkim na działanie czynników zewnętrznych. Warto wziąć również pod uwagę kwestię utrzymania czystości, jeśli zależy Ci na zadbanym i estetycznym nagrobku.

Obecnie największą popularnością cieszą się nagrobki wykonane z granitu. To bardzo wytrzymały i odporny kamień, który jednocześnie ma wiele zalet estetycznych. Do wyboru masz mnóstwo wersji kolorystycznych, dzięki czemu możesz dopasować wygląd nagrobka do indywidualnych preferencji. Powierzchnia wykończenia czy obróbka materiału również ma znaczenie. Jeśli masz swoje typy i zależy Ci na najwyższej jakości, zapoznaj się z ofertą na stronie www.pomniki.eu. To firma posiadająca największą w Polsce wystawę nagrobków granitowych, wśród których z pewnością znajdziesz interesujące Cię modele.

Nie oszczędzaj na materiałach. Wybierz trwały, odporny i bardzo dobrej jakości granit, dzięki któremu nagrobek będzie się wspaniale prezentował przez wiele lat.

Dodatkowe elementy dla dbających o estetykę 

Wybór właściwego nagrobka to również kwestia dodatkowych elementów, które wpływają na estetykę całości. Najczęstszymi dodatkami są m.in. zdobione litery, wazony na kwiaty wykonane z tego samego materiału co nagrobek, rzeźby nagrobkowe czy metalowe krzyże. Każdy z tego typu dodatków to już Twoja indywidualna decyzja. Warto pamiętać, iż dzięki nim nagrobek zyskuje bardzo oryginalny charakter i może stać się odzwierciedleniem Twoich własnych preferencji w tym temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj