Reklama

Nauczyciele odebrali odznaczenia i medale

Data:

- Reklama -

Ponad 130 nauczycieli m.in. z Suwałk, Grajewa, Augustowa świętowało w sobotę, 14 października wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Z tej okazji pracownicy oświaty odebrali odznaczenia państwowe i medale Ministra Edukacji Narodowej oraz Komisji Edukacji Narodowej.

Część oficjalną poprzedziły występy uczennic PSM z klasy Anny Borkowskiej – Kamili Sacharzewskiej i Hanny Knebel. W trakcie uroczystości głos zabrali: Jadwiga Mariola Szczypiń, Podlaski Kurator Oświaty, która przypomniała historię jubileuszu Dnia Edukacji Narodowej i życzyła nauczycielom satysfakcji i sukcesów w pracy zawodowej; a także Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, który krótko podsumował „dobrą zmianę” – korektę systemu oświatowego i podniósł temat istoty budowania relacji mistrza i ucznia  czasach komputeryzacji, natłoku informacji.

Podczas części oficjalnej obecni byli nie tylko wyróżnieni nauczyciele, przedstawiciele samorządów, wojska i duchowni, ale też laureaci tytułu honorowego profesora oświaty – Halina Muryjas-Rząsa – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie oraz Jarosław Schabieński – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele odebrali Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, przyznane przez Prezydenta RP oraz Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty. Dzień Edukacji Narodowej świętowali również nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II. st. w Suwałkach, m.in.: Ewa Wołczek, Marlena Borowska, Elżbieta Kądzior, Barbara Moruszewicz i Grzegorz Bogdan.

Dzień wcześniej, w piątek, 13 października w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Fot. UM w Suwałkach – miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Fot. Niebywałe Suwałki – wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Suwałkach

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydat Konfederacji chciał wręczyć złote nożyczki posłowi Jarosławowi Zielińskiemu

Adrian Stankiewicz, numer 2 na liście Konfederacji do Sejmu,...

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Podlaskie Forum Gospodarcze za nami: Dyskusje o drogach, kolei i lotniskach

W piątek, 11 sierpnia odbyło się ważne spotkanie w...