Reklama

Nauczyciele odebrali odznaczenia i medale

Data:

- Reklama -

Ponad 130 nauczycieli m.in. z Suwałk, Grajewa, Augustowa świętowało w sobotę, 14 października wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Z tej okazji pracownicy oświaty odebrali odznaczenia państwowe i medale Ministra Edukacji Narodowej oraz Komisji Edukacji Narodowej.

Część oficjalną poprzedziły występy uczennic PSM z klasy Anny Borkowskiej – Kamili Sacharzewskiej i Hanny Knebel. W trakcie uroczystości głos zabrali: Jadwiga Mariola Szczypiń, Podlaski Kurator Oświaty, która przypomniała historię jubileuszu Dnia Edukacji Narodowej i życzyła nauczycielom satysfakcji i sukcesów w pracy zawodowej; a także Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, który krótko podsumował „dobrą zmianę” – korektę systemu oświatowego i podniósł temat istoty budowania relacji mistrza i ucznia  czasach komputeryzacji, natłoku informacji.

Podczas części oficjalnej obecni byli nie tylko wyróżnieni nauczyciele, przedstawiciele samorządów, wojska i duchowni, ale też laureaci tytułu honorowego profesora oświaty – Halina Muryjas-Rząsa – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie oraz Jarosław Schabieński – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele odebrali Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, przyznane przez Prezydenta RP oraz Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty. Dzień Edukacji Narodowej świętowali również nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II. st. w Suwałkach, m.in.: Ewa Wołczek, Marlena Borowska, Elżbieta Kądzior, Barbara Moruszewicz i Grzegorz Bogdan.

Dzień wcześniej, w piątek, 13 października w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Fot. UM w Suwałkach – miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Fot. Niebywałe Suwałki – wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Suwałkach

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Co musiałoby się wydarzyć, żeby Czesław Renkiewicz przestał był prezydentem Suwałk?

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Znamy już radnych...

Przed drugą turą „straszenie Juszkiewiczem” i zwolnieniami

Kontrkandydat urzędującego prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza - Jacek Juszkiewicz...

Będzie druga tura. Czesław Renkiewicz powalczy o wynik z Jackiem Juszkiewiczem

W Radzie Miejskiej w Suwałkach 12 mandatów zdobył komitet...

Prezydent Suwałk obiecuje utrzymanie niskich cen za ciepło

146 mln zł kosztować będzie budowa nowych kotłów parowych...