Nauczyciele odebrali odznaczenia i medale

0
1430

Ponad 130 nauczycieli m.in. z Suwałk, Grajewa, Augustowa świętowało w sobotę, 14 października wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Z tej okazji pracownicy oświaty odebrali odznaczenia państwowe i medale Ministra Edukacji Narodowej oraz Komisji Edukacji Narodowej.

Część oficjalną poprzedziły występy uczennic PSM z klasy Anny Borkowskiej – Kamili Sacharzewskiej i Hanny Knebel. W trakcie uroczystości głos zabrali: Jadwiga Mariola Szczypiń, Podlaski Kurator Oświaty, która przypomniała historię jubileuszu Dnia Edukacji Narodowej i życzyła nauczycielom satysfakcji i sukcesów w pracy zawodowej; a także Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, który krótko podsumował „dobrą zmianę” – korektę systemu oświatowego i podniósł temat istoty budowania relacji mistrza i ucznia  czasach komputeryzacji, natłoku informacji.

Podczas części oficjalnej obecni byli nie tylko wyróżnieni nauczyciele, przedstawiciele samorządów, wojska i duchowni, ale też laureaci tytułu honorowego profesora oświaty – Halina Muryjas-Rząsa – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie oraz Jarosław Schabieński – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele odebrali Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, przyznane przez Prezydenta RP oraz Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty. Dzień Edukacji Narodowej świętowali również nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II. st. w Suwałkach, m.in.: Ewa Wołczek, Marlena Borowska, Elżbieta Kądzior, Barbara Moruszewicz i Grzegorz Bogdan.

Dzień wcześniej, w piątek, 13 października w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Fot. UM w Suwałkach – miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Fot. Niebywałe Suwałki – wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Suwałkach

 

Leave a Reply