Reklama

Roszady w kulturze. Dotychczasowej dyrektor SOK wygasa kontrakt. Zastąpi ją urzędniczka

Data:

- Reklama -

Posłance i dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Bożenie Kamińskiej z końcem października wygasa kontrakt. Dowiedzieliśmy się, że na razie władze miasta nie planują organizacji konkursu. Stanowisko kierownicze w SOK-u obejmie Alicja Andrulewicz, dotychczasowa Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego – być może nawet na rok.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Suwałkach we wtorek, 24 października pojawił się komunikat dotyczący zmian w Suwalskim Ośrodku Kultury, o następującej treści:

W związku z upływem w dniu 31 października 2017 r. kadencji Pani Bożeny Kamińskiej na stanowisku Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury Prezydent Miasta Suwałk podjął decyzję o skorzystaniu z rozwiązania prawnego wynikającego z art. 16a ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizacji i prowadzeniu działalności kulturalnej.

Prezydent Miasta Suwałk z dniem 1 listopada 2017 r. powierza pełnienie obowiązków dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury Pani Alicji Andrulewicz, dotychczasowej Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego  Suwałkach.

Alicja Andrulewicz i Mariusz Klimczyk, obecnie sekretarz UM, a wcześniej dyrektor Bibilioteki Publicznej i ROKiS-u. Fot. arch. Niebywałych Suwałk

Co oznacza w praktyce skorzystanie z art. 16a?

Na zdj. od lewej: Jerzy Brzozowski, Marek Buczyński, Czesław Renkiewicz, Stanisław Kulikowski, Bożena Kamińska, Alicja Andrulewicz, Cezary Cieślukowski. Fot. arch. NS

Art. 16a. Do czasu powołania dyrektora wyłonionego w trybie przepisów art. 15 lub art. 16 albo do czasu powierzenia zarządzania instytucją kultury osobie fizycznej lub prawnej w trybie przepisów art. 15a organizator może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wyznaczonej osobie na okres nie dłuższy niż do końca sezonu artystycznego następującego po sezonie, w trakcie którego dyrektor został odwołany albo akt jego powołania wygasł – w przypadku instytucji artystycznej oraz na okres nie dłuższy niż rok – w przypadku instytucji kultury innej niż instytucja artystyczna.

Na razie o konkursie nic nie słychać, choć wiadomo, że jest planowany. Skoro wymagany termin ociera się o cały rok, przedstawiciele Urzędu Miasta nie podają do informacji publicznej konkretnego terminu jego ogłoszenia.

Dowiedzieliśmy się, że dotychczasowa dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Bożena Kamińska zamierza w tej sytuacji skorzystać z urlopu. Do końca tygodnia zapadnie decyzja o tym, kto w Wydziale Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego przejmie obowiązki Alicji Andrulewicz.

Ze względu na fakt, że Bożena Kamińska od początku jest posłanką aktywną zawodowo, po zakończeniu kadencji Sejmu i nie wybraniu jej ponownie na funkcję posła władze miasta są zobowiązane do zapewnienia jej równoważnego stanowiska pracy. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie o szczegóły dotyczące równoważnego stanowiska pracy. Kamil Sznel z Biura Prezydenta Miasta poinformował nas jedynie o tym, że w tej chwili trwa analiza tej sytuacji.

Suwalski Ośrodek Kultury tętni życiem – wywiad z dyrektor Bożeną Kamińską z okazji 5-lecia instytucji. Do wygrania bilety na jubileusz!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Barwne spotkanie z litewskim folklorem – niedzielny koncert w SOK-u

Niedzielny (14 kwietnia), wieczorny występ zwieńczył warsztaty tradycyjnych pieśni...

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...

Przybora na 102 (Mumio & Magda Umer) – fotorelacja

Właściwą relacje z wydarzenia znajdą państwo w linku poniżej. Fotografie...