Halę sportowo-widowiskową przy ul. Zarzecze w Suwałkach za ponad 36 mln zł wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax z Warszawy. W Urzędzie Miejskim w poniedziałek, 23 października został rozstrzygnięty przetarg na realizację tej inwestycji.

Inwestycja zakłada: budowę hali sportowo-widowiskowej wraz z instalacjami w tym: instalacjami elektrycznymi, teletechnicznymi, sanitarnymi, wentylacyjnymi, klimatyzacyjnymi, montaż i dostawę wyposażenia budynku hali sportowo widowiskowej, budowę oświetlenia zewnętrznego, kompletne wyposażenie obiektu.

Miasto Suwałki otrzymało na budowę hali 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kosztorys inwestorski określił wartość inwestycji na niecałe 27 mln zł. Unimax wycenił prace na o wiele więcej. Skąd wziąć na to środki? Suwalski samorząd liczy na szczodry gest centrali i władz województwa.

– Władze Suwałk już wystąpiły z prośbami do Ministerstwa Sportu i Turystyki o zwiększenie dotacji na tę inwestycję. Podobna prośba trafiła również do Zarządu Województwa Podlaskiego – informuje Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Miasta.

Umowa na budowę hali zostanie podpisana najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie. Zgodnie z zapisami przetargu budowa powinna zakończyć się 20 maja 2019 roku. Hala sportowo – widowiskowa ma gotową dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę i nazwę. Nowy obiekt będzie nosił nazwę Suwałki Arena. To nazwa, którą w drodze konkursu, zaproponowali sami mieszkańcy.

W opracowanej dokumentacji hali przyjęto, że powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 6634 m², a wysokość budynku około 16 m. W projektowanej hali o wysokości 12,8 m zaplanowano łączną powierzchnię sportową o wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. Zaplanowano również między innymi salę treningową (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Leave a Reply