Reklama

Akademia 2012 uległa Pogoni

Data:

- Reklama -

W minioną sobotę, 4 listopada, RESO Akademia 2012 Suwałki rozegrała mecz w Zduńskiej Woli z tamtejszą Pogonią. Przed spotkaniem oba zespoły dzielił w tabeli zaledwie jeden punkt, co zapowiadało ciekawe widowisko.

I tak właśnie było. Mecz rozgrywany był na płycie ze sztuczną murawą na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli. Było to najmniejsze boisko w całej lidze, co dodatkowo utrudniało grę obu drużynom. Od pierwszego gwizdka sędziego oba zespoły ruszyły do ataku, ale to RESO Akademia 2012 częściej była przy piłce i raz po raz zbliżała się pod bramkę gospodyń. W 20. minucie około 25 m przed bramką Pogoni do rzutu wolnego podeszła Anna Stankiewicz, która silnym uderzeniem na długi słupek bramki dała prowadzenie suwalczankom. Już 3. minuty później prowadzenie podwyższyć mogła Izabela Łada, jednak słupek uratował gospodynie przed stratą drugiej bramki. Od dawna wiadomo, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak jak w 23. minucie nie udało się RESO Akademii 2012, w 27. minucie szczęście uśmiechnęło się do Pogoni Zduńska Wola. Silnym strzałem w krótki róg Julita Augustyniak doprowadziła do wyrównania. Akademiczki z Suwałk walczyły o ponowne wyjście na prowadzenie, a najlepszą sytuację miały w 44. minucie, kiedy bramkarka gospodyń uratowała swój zespół przed stratą drugiej bramki. Do przerwy 1:1.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły z animuszem. Tuż po wznowieniu gry gospodynie wywalczyły rzut wolny około 20 m przed bramką RESO Akademii 2012, który na bramkę zamieniła Weronika Góra. Suwalczanki ruszyły do odrabiania strat, jednak przewagi nie udało się im uzyskać. W 69. minucie szybką kontrę przeprowadził zespół gospodarzy, a ta zakończyła się podwyższeniem przez Martynę Szymczak rezultatu na 3:1, po skutecznie wykorzystanej sytuacji sam na sam z Wiktorią Dziurdź.

Zespół RESO Akademii 2012 nie przestał wierzyć w możliwość końcowego sukcesu i jeszcze odważniej atakował bramkę Pogoni, jednak bezskutecznie. Najpierw w 73. minucie przed stratą bramki gospodynie uratowała poprzeczka, a w kolejnych sytuacjach minimalnie chybiły Bieryło i Łada.

POGOŃ Zduńska Wola – RESO Akademia 2012 Suwałki 3:1 (1:1)
(J. Augustyniak 27’, W. Góra 48’, M. Szymczak 69’ – A. Stankiewicz 20’)
żółte kartki: N. Ołów 81’ – M. Sutowicz 67’

RESO Akademia 2012 Suwałki: 12. Wiktoria Dziurdź – 13. Ewa Pacewicz, 3. Laura Frąckiewicz, 19. Joanna Ciruk, 15. Natalia Ołów (83′ Julia Smyk) – 17. Anna Stankiewicz, 9. Zuzanna Skrodzka, 7. Marta Wieczorczuk (60′ 6. Paulina Słowikowska), 8. Karolina Zabawska (72′ 14. Żaneta Staszyńska) – 11. Aleksandra Bieryło, 4. Izabela Łada

POGOŃ Zduńska Wola: Beata Rogowska – Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Olga Kopeć, Zuzanna Naumowicz – Michalina Sutowicz, Julita Augustyniak (88′ Anita Kłos), Justyna Kapuściak , Weronika Góra – Martyna Szymczak, Justyna Kubik (85′ Natalia Gierczak)

W związku z wycofaniem się z ligi zespołu KS Teresin, swój ostatni mecz ligowy RESO Akademia 2012 Suwałki rozegra na wyjeździe z zespołem GOSIREK Piaseczno, w sobotę, 18 listopada o godz. 12:00.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed nami turniej Grodno Cup

Halowy Turniej Piłki Nożnej GRODNO CUP Rocznik 2014 to...

Wigry Suwałki – tylko 4 punkty straty do lidera

W tym sezonie już wszyscy zdążyli się przyzwyczaić, że...

Międzynarodowy mecz w Suwałkach. Reprezentacja U-21 zremisowała z Łotwą

Reprezentacja U-21 zmierzyła się z rywalami z Łotwy. Dla...
%d bloggers like this: