Chcesz założyć lokatę bankową? Warto już teraz zacząć rozglądać się za ciekawą ofertą. Jako nowy klient możemy zarobić najwięcej. Jednak musimy pamiętać o tym, że bank może mieć w stosunku do nas dodatkowe wymagania.

Dobra lokata bankowa w dzisiejszych czasach ma oprocentowanie dalekie od tego, które było spotykane przed laty. Dzisiaj maksymalne oprocentowanie oscyluje wokół 3%. Rzadko zdarzają się oferty dochodzące do 4%. Na najlepsze oprocentowanie mogą liczyć w szczególności nowi klienci banków, dlatego wtedy, gdy chcemy zarobić jak najwięcej, powinniśmy przygotować się na żonglowanie naszymi środkami pomiędzy różnymi bankami.

Często jednak banki mają dodatkowe warunki dla osób chcących skorzystać z najwyżej oprocentowanych lokat. Co więcej, takie lokaty także różnią się od tych standardowych. Można nazwać je promocyjnymi, ponieważ obowiązują tylko przez określony czas i jeden klient może skorzystać zwykle tylko z jednej lokaty bankowej tego rodzaju.

Lokaty promocyjne dla nowych klientów:

  • najlepiej oprocentowane
  • klient może założyć tylko jedną lokatę
  • mają dość niski maksymalny pułap wpłaty, na przykład 10 000 złotych czy 20 000 złotych
  • są to lokaty krótkoterminowe, które trwają od 1 miesiąca do 3 miesięcy, ale znajdziemy
  • też lokaty półroczne
  • bank może wymagać od klienta założenia konta bankowego, korzystania z aplikacji mobilnej

Ponadto bank może mieć dodatkowe wymogi dotyczące tego, kim dokładnie jest nowy klient. Gdy w przeszłości korzystaliśmy z usług takiego banku, promocyjna lokata może być dla nas niedostępna. Zwykle jednak stosuje się określony czas, który musi upłynąć od tego momentu, gdy skończyliśmy współprace z bankiem, aż do stania się ponownie nowym klientem.

Oczywiście, najwięcej zarobimy wtedy, gdy będziemy zmieniać lokaty i banki tak często, jak to możliwe. Wymaga to od nas dodatkowego czasu poświęconego na wszystkie formalności i wyszukanie najlepszych ofert. W tym może pomóc nam jednak ranking lokat, dzięki któremu mamy jak na dłoni wszystkie najciekawsze lokaty oferowane obecnie przez banki.

Źródło: Préstamos rápidos online oraz Lån

 

2 KOMENTARZE

  1. Znalezienie wysokiego oprocentowania bez dodatkowych warunków przy tak niskich stopach procentowych NBP graniczy z cudem. Kiedy jednak lokata dostępna przy zakładaniu konta faktycznie kusi wyższym procentem, należy dobrze przeanalizować ofertę banku. Może się okazać, że opłaty związane z prowadzeniem rachunku bieżącego mogą znacznie przewyższyć zysk, jaki można osiągnąć na promocyjnej lokacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj