Suwalska publiczność, która śledzi z uwagą program Suwałki Blues Festival, na pewno pamięta koncert Nicka Schnebelena. Artysta już zagrał nad Czarną Hańczą, w 2010 roku. Za kilka dni będzie go można usłyszeć ponownie – w piątek, 24 listopada o godz. 19.00 na dużej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Listopad uznawany jest za najbardziej przygnębiający miesiąc w roku. Na słotę i pluchę każdy ma inne sposoby. Muzyka może być jednym z nich. Choć to blues, który jako gatunek raczej nie jest kojarzony z przesadną energią i uderzającą radością, to jednak w wykonaniu Nicka Schnebelena może poruszyć. To w końcu amerykański wokalista i gitarzysta, laureat International Blues Challenge w Memphis, o którym mówi się, że ma bluesa we krwi.

Nick Schnebelen wychował się w domu, w którym zawsze była obecna muzyka. Jego rodzice występowali na scenie muzycznej w Kansas City, a ich dom często przekształcał się w sale prób lub miejsce, w którym odbywały się jam sessions. Nick zdobył uznanie jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (w Notodden, w Montrealu, na The Legendary Blues Cruise). W 2008 roku Nick zagrał z TUF podczas International Blues Challenge w Memphis i został wyróżniony nagrodą im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu. Wraz z zespołem zdobył też w 2014 roku Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album.

Aktualnie rodzinne trio spotyka się tylko okazjonalnie, na specjalne koncerty. Na co dzień poszczególni członkowie zespołu stoją na czele własnych projektów. Nick od pewnego czasu jest liderem nowego trio. W Suwałkach wystąpić ma z Cliffem Moorem – bas i Adamem Hagermanem – perkusja. Koncert w SOK-u jest częścią jego listopadowej trasy koncertowej po Europie.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Koncert Nicka Schnebelena w Suwałkach

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert artysty w Suwałkach. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W jakim zespole grali rodzice Nicka Schnebelena? Odpowiedzi (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Zwycięzców wylosujemy. Konkurs trwa do środy, 22 listopada do godz. 12.00. Bilety wygrały: Marzena Łaskowska; Małgorzata Czerucka, które jako jedyne odpowiedziały poprawnie (zespół, w którym grali rodzice Nicka Schnebelena to „Little Eva & The Works”).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj