Listopadowy wieczór z Nickiem Schnebelenem i jego zespołem okazał się prawdziwą gratką dla fanów bluesa. Artysta to istny wulkan energii, który nie tylko dał popis gry na gitarze, ale i zaprezentował… akrobacje z instrumentem.

Blues Nicka Schnebelena przed laty już wybrzmiał w Suwałkach, podczas Suwałki Blues Festival – wtedy muzyk wystąpił ze swoją rodzinną formacją „Trampled Under Foot”. W trakcie piątkowego koncertu, 24 listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury Schnebelen kilkukrotnie wracał pamięcią do tamtego koncertu, dziękując za wspaniałą atmosferę i moc wrażeń.

Schnebelen to laureat International Blues Challenge w Memphis, o którym mówi się, że ma bluesa we krwi. Z Memphis przywiózł do domu nie tylko tytuł i nagrodę, ale też gitarę – w Suwałkach amerykański artysta wykonał na niej kilka swoich kompozycji. W trakcie koncertu zagrał też na hawajskiej gitarze elektrycznej, a swoje popisowe solówki zaprezentował w pozycji stojącej i leżącej, przerzucając instrument nad głową.

W bluesowej podróży z elementami jazzu i rockowego grania Nickowi Schnebelenowi towarzyszyli: Cliff Moore – bas i Adam Hagerman – perkusja. Był to koncert z kwartalnikiem „Twój Blues”.

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj