Z OSiR-u do Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji

0
402
Na zdj. Iwona Ceran, fot. archiwum UM w Suwałkach

Wiemy, kto przejmie obowiązki Alicji Andrulewicz, nowej dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. Pełniącą obowiązki Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji od 2 listopada jest Iwona Ceran, dotychczas pracująca w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Iwona Prelewicz-Ceran, wcześniej specjalista do spraw organizacji imprez w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach, była zaangażowana między innymi w organizację Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, imprezy sportowej, za którą miasto Suwałki otrzymało wiele pochwał i nagród. Jako naczelnik Iwona Ceran będzie mogła sprawdzić się w nowej roli.

Przypomnijmy, że zmiany na stanowisku dyrektora SOK-u związane były z upływem kadencji dotychczasowej dyrektor instytucji – Bożeny Kamińskiej. Powołanie Alicji Andrulewicz do pełnienia obowiązków szefa Suwalskiego Ośrodka Kultury odbyło się bez konkursu, na podstawie artykułu 16a, w myśl którego nowa dyrektor będzie mogła realizować tę funkcję nie dłużej niż rok. Konkurs na to stanowisko jest planowany, jednak data jego ogłoszenia nie jest na razie znana.

Roszady w kulturze. Dotychczasowej dyrektor SOK wygasa kontrakt. Zastąpi ją urzędniczka

Dodaj komentarz