Reklama

Czy istnieje korzystny kredyt samochodowy? Poznaj odpowiedź

Data:

- Reklama -

W miarę upływu lat i kolejnych kilometrów pokonywanych za kierownicą samochodu, niemal każdy kierowca dochodzi do wniosku, że komfort związany z posiadaniem nowego auta to rzecz bezcenna. Pojawia się jednak pytanie – w jaki sposób sfinansować zakup fabrycznie nowego pojazdu? O ile w przypadku aut używanych była to zazwyczaj gotówka, o tyle przy zakupie auta z salonu lepiej zainteresować się bardziej elastycznymi formami finansowania, jak choćby kredyt. Tylko jak wybrać formę finansowania, która nie uderzy nas zbytnio po kieszeni?

Kredyt na nowy samochód

Bardzo często usłyszeć można, że zakup nowego samochodu to decyzja, która jest korzystna wyłącznie dla przedsiębiorcy, gdyż ten może wziąć leasing i wpisać go w koszty, co bardzo opłaca się pod względem podatkowym. To jednak tylko stereotyp, który nie zawsze musi mieć potwierdzenie w rzeczywistości! Istnieje bowiem na rynku kredyt samochodowy dla firm czy dla osób prywatnych, które są równie korzystne jak leasing na zupełnie nowe auto.

Przykładem takiego produktu może być choćby Kredyt SMARTPLAN na samochody nowe. Ten produkt Toyota Bank umożliwia wyjechanie z salonu całkowicie nowym pojazdem już po wpłaceniu zaledwie 10% jego całkowitej wartości! Kolejne raty wystarczy spłacać przez kolejne 3-4 lata (na taki okres opiewa umowa kredytowa), po czym z łatwością można wymienić samochód na kolejną, zupełnie nową Toyotę.

A co z poprzednim autem? Przedstawiony program finansowania zakłada, że dotychczas użytkowany samochód odkupiony zostanie przez dealera Toyoty, przy okazji zakupu nowego modelu. Co istotne, dzięki niskiej utracie wartości jaką charakteryzują się pojazdy japońskiej marki, wymiana dotychczasowego auta na kolejne oznacza naprawdę niewielki koszt. Warto wspomnieć, że ten program umożliwia wymianę auta na całkowicie nowe, bez konieczności angażowania gotówki!

Nowy rok – nowe auto

Listopad i grudzień oraz pierwsze miesiące nowego roku są idealnym momentem na zakup zupełnie nowego samochodu dla Ciebie. Pamiętaj o tym, że zakup samochodu w tym okresie oznacza znacznie niższe koszty niż w pozostałych częściach roku. Warto wiedzieć, że w momencie, gdy dany rok zbliża się ku końcowi w salonach sprzedaży samochodów nowych organizowane są naprawdę spore promocje oraz ciekawe akcje obniżek cen.

Dlaczego tak się dzieje? Cóż, pamiętajmy o tym, że na rzeczywistą wartość rynkową samochodu w Polsce ma ogromny wpływ to, czy został on wyprodukowany w 2016 czy 2017. I nie ma tu znaczenia, że auto jest nowe i nieużywane – liczy się data produkcji! Tym samym, możecie kupić doskonale wyposażone auto, z dodatkowym rabatem nawet do kilku tysięcy złotych!

Czy warto brać kredyt na nowy samochód?

Jesteś przyzwyczajony do kupowania samochodów za gotówkę? Cóż, niewątpliwie jest to komfortowa sytuacja – ostatecznie, płacisz tylko raz. Z drugiej strony, czy w dobie tak korzystnych kredytów samochodowych dostępnych na rynku warto tak długo oszczędzać na zakup zupełnie nowego auta? Pamiętaj również, że kredyty samochodowe (jak choćby wspomniany już Kredyt SMARTPLAN) oznaczają szereg innych korzyści dla Ciebie, jako posiadacza auta i choćby dlatego warto na nie się zdecydować!

Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN: cena nowego samochodu 70 000,00 zł, wpłata własna 21 000,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 1 210,00 zł, z Ostatnią Ratą 14 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 5,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 11,48%. Całkowita kwota kredytu 49 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 339,09 zł (obejmuje prowizję bankową 1 470,00 zł, odsetki 5 879,05 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 990,04 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 59 339,09 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.

1 KOMENTARZ

  1. Grunt to znaleźć sensowną ofertę. Ja prawie dałam się oszukać ale na szczęście ekspertyzę zleciłam automotogo. Oferta nijak się miała do rzeczywistości

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: