Delegacja z Suwałk wzięła udział w pogrzebie Leszka Aleksandra Moczulskiego

0
304

W czwartek, 21 grudnia na cmentarzu na Salwatorze w Krakowie odbył się pogrzeb wybitnego polskiego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego, który urodził się w Suwałkach 18 lutego 1938 roku. Autora wielu tomików, książek dla dzieci i tekstów piosenek pożegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi, wielbiciele jego twórczości.

Źródło: Jerzy Brzozowski

W pogrzebie uczestniczyli między innymi – poeci: Adam Zagajewski i Ryszard Krynicki, kompozytorzy: Jan Kanty Pawluśkiewicz i Grzegorz Turnau, aktorzy: Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski, muzycy: bracia Andrzej i Jacek Zielińscy, inni członkowie zespołu „Skaldowie” oraz z byłej „Budki Suflera”.

Miasto Suwałki reprezentowała Iwona Ceran, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego, która złożyła na grobie suwalczanina wieniec od władz miasta. Hołd zmarłemu oddali także: dyrektor Muzeum Okręgowego, Jerzy Brzozowski i starszy kustosz Działu Kultury Literackiej Suwalszczyzny, Zbigniew Fałtynowicz, długoletni przyjaciel poety i jego rodziny, który wygłosił przy trumnie mowę pożegnalną.

Zmarł Leszek Aleksander Moczulski, poeta, autor słów hymnu Suwałk

Dodaj komentarz