Kim jest Supermenka? Czy jest piękna, mądra i wykształcona? Ma męża i dzieci, robi zawrotną karierę? A może po prostu ma pracę i nie musi robić zakupów na wyprzedażach? Spektakl „Supermenka” suwalska publiczność obejrzała na zakończenie XIV Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w sobotę, 9 grudnia w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Jowita Budnik to doskonała aktorka, znana z filmów Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze. Ostatnio nagrodzona za kreację w „Ptaki śpiewają w Kigali”. Tym razem wcieliła się w postać Moniki Szymańskiej, kobiety wykształconej, która z dnia na dzień traci pracę, pożycza pieniądze, kupuje tani makaron i kremy do twarzy za 8 zł. Jak dawna kobieta sukcesu radzi sobie z taką zmianą? Z kobiety szczęśliwej, w związku zmienia się w samotną i zdesperowaną osobę, której ostatnim ratunkiem pozostaje autoironia i poczucie humoru, no i jeszcze trochę wina.

Aktorka w tej roli jest po prostu rewelacyjna. Jowita Budnik świetnie prezentuje życiową sinusoidę ze wszystkimi jej następstwami, wzbudzając wśród publiczności salwy śmiechu, aby za chwilę wywołać chwilę zadumy i refleksji. „Nikt nie jest przecież doskonały… nawet ja” – mówi na koniec Monika Szymańska. Tymi słowami Jowita Budnik jednocześnie potwierdza, że aktorką jest nieprzeciętną.

Autorką scenariusza spektaklu jest Dorota Macieja, wieloletnia dziennikarka i była dyrektor TVP1. „Supermenkę” wyreżyserował Jerzy Gudejko.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj