Reklama

Karatecy tym razem poza podium

Data:

- Reklama -

W ostatnią sobotę, 9 grudnia we Wrocławiu odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików. W zawodach wystartowało 480 zawodników z całej Polski. Z Suwałk na zawody pojechało pięcioro zawodników.

Klub wystawił czworo młodzików: Gabrielę Hołdyńską, Jolantę Płońsąa, Tomasza Kluczyńskiego, Adriana Bugiedę i jednego juniora młodszego: Piotra Barwickiego. Wszyscy zawodnicy startowali po raz pierwszy w Pucharze Polski.

– Nowicjuszom nie udało się tym razem zdobyć medali. Po wygraniu pierwszych pojedynków odpadli w ósemkach przed strefą medalową, zajmując miejsca 5-8. Dobrze zaprezentowała się startująca w kata Gabriela Hołdyńska. Na 43 startujące zawodniczki zajęła 4 miejsce w kata młodziczek. Wynik to wysoki, ale najsmutniejszy dla sportowca, bo poza podium i bez medalu – komentuje Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Również 9 grudnia obecnie najlepszy młodzieżowiec i senior klubu, Damian Biłbak wystartował w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin Rosyjskiej organizacji KWU. Damian wygrał swój pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Turcji, wchodząc do ćwierćfinałów. W ósemce spotkał na swojej drodze doświadczonego Mistrza Świata z Rosji Farida Kasumova, który tym razem też okazał się lepszy. Damian przegrał z Rosjaninem przed czasem przez skuteczną technikę ręczną na tułów, rosyjski zawodnik został Wicemistrzem Świata ulegając w finale zawodnikowi z Armenii Arturowi Arushanyanovi.

Za tydzień w Koszalinie ostatni start karateków w tym roku. Sześcioro zawodników pojedzie walczyć o medale na mistrzostwa Polski Juniorów (Aleksandra Rybacka, Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys) oraz młodzieżowców (Michał Karpowicz, Damian Biłbak, Daniel Biłbak).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ponad 135 tys. zł na stypendia i nagrody dla sportowców

Ponad 50 osób otrzymało stypendia, nagrody i wyróżnienia za...

Prawie 700 tys. zł na sport

Suwalskie kluby na działalność w zakresie rozwoju sportu dzieci...

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...