Zespół, którego początki sięgają 1981 roku, można było usłyszeć w piątek, 15 grudnia w Suwalskim Ośrodku Kultury. Koncert „Lombardu” towarzyszył XVIII edycji Mikołajkowego Turnieju Piłkarskiego im. Tomka Godlewskiego, w którym co roku zmagają się drużyny młodych piłkarzy, a także gwiazd futbolu i ekranu.

Liderem zespołu jest od początku Grzegorz Stróżniak, śpiewający klawiszowiec. W 2016 roku formacja świętowała swoje 35-lecie. To ważny jubileusz, choć w historii grupy nie brakowało wzlotów i upadków. Z „Lombardem” z wcześniejszych lat kojarzona przede wszystkim jest Małgorzata Ostrowska, która w 1999 roku postanowiła postawić na karierę solową. Od tamtej chwili wokalistką „Lombardu” jest Marta Cugier. Na scenie występują również: Daniel Patalas – gitara, Michał Kwapisz – gitara basowa oraz Mirosław Kamiński – perkusja. Zespół – legenda polskiej sceny muzycznej wylansował wiele przebojów: Przeżyj to sam, Szklana pogoda, Nasz ostatni taniec, Droga Pani z Telewizji, Kto mi zapłaci za łzy, Kryształowa, Taniec Pingwina na szkle.

Można uznać, że żywiołowy, porywający koncert „Lombardu” był doskonałym podsumowaniem pierwszego dnia wydarzenia – rozgrywki młodych piłkarzy wygrała drużyna młodych Wigier – Akademii Piłkarskiej, a także zapowiedzią kolejnych sukcesów – drużyna Prezydenta Suwałk wygrała kolejnego dnia Mikołajkowy Turniej.

Warto wspomnieć, że przed koncertem Podlaskie Towarzyszenie Terapeutów i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła „Bajka” w Suwałkach zorganizowały kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na remont obiektu przy ulicy Paca, gdzie zostanie w przyszłości uruchomiona szkoła branżowa. Akcja „1000 x 100” cały czas trwa. W jaki sposób można pomóc?

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply