„Witaj, Gwiazdko…!” to nowa świąteczna płyta, którą nagrali utalentowani muzycy pochodzący z Suwalszczyzny. Natalia Ołów, Wiktoria Krużyk oraz Klaudia Korycka w towarzystwie Mariusza Dubrawskiego i Tomasza Bielskiego skorzystali z propozycji firmy RESO Europa Service i stworzyli piękny projekt, którego efektem jest płyta z dwunastoma kolędami.

Spółka RESO Europa Service postanowiła wesprzeć młode muzyczne talenty z Suwalszczyzny i zaproponowała trzem artystkom nagranie profesjonalnej płyty z kolędami. Mezzosopranistka Natalia Ołów, klarnecistka Wiktoria Krużyk oraz skrzypaczka Klaudia Korycka z entuzjazmem przyjęły propozycję i zabrały się do pracy nad tworzeniem unikalnego projektu. W nagraniu towarzyszyli im dwaj muzyków: Mariusz Dubrawski (fortepian) oraz Tomasz Bielski (saksofon). Efektem wysiłku artystów oraz sztabu ludzi jest płyta „Witaj, Gwiazdko…!” z dwunastoma kolędami.

RESO Europa Service Sp. z o. o. jest wydawcą płyty, współwydawcami zostali: Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód Sp. z o. o. oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach.

Inicjatorem i pomysłodawcą projektu jest Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service. – Zdecydowaliśmy się na wydanie płyty, ponieważ zależało nam na promocji trzech utalentowanych artystek z Suwalszczyzny. Natalia, Wiktoria i Klaudia koncertują w całej Polsce, a także Europie, a w Suwałkach nadal nie wszystkim są znane – powiedział Bronisław Woźnialis.

Muzycy, którzy wzięli udział w nagraniu, wspominają, że dzięki wzajemnemu zrozumieniu udało się im stworzyć ciekawą płytę. – Projekt rozwijał się bardzo dynamicznie. Moim zadaniem było dobranie odpowiedniego składu instrumentalistów. Dwóch fenomenalnych warszawskich muzyków zdecydowało się podjąć z nami współpracę w tworzeniu wspólnego projektu. Powstała niesamowicie zgrana i rozumiejąca się grupa – powiedziała Natalia Ołów, mezzosopranistka i kierownik artystyczny projektu. – Pracowało nam się wspaniale, mimo że mieliśmy na to tylko miesiąc. Płyta jest dedykowana nie tylko miłośnikom muzyki operowej – została stworzona w nieco lżejszym stylu, więc myślę, że każdy znajdzie na niej coś dla siebie – podsumowała mezzosopranistka.

Płyta nie trafi do otwartej sprzedaży, jednak będzie ją można zdobyć, pozyskując bilety na koncert, który odbędzie się 20 stycznia 2018 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. W tym dniu o godz. 19:00 w Sali im. A. Wajdy rozpocznie się Koncert Noworoczny WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA…! w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza oraz zespołu solistów, którzy nagrali płytę wydaną przez RESO. Krążek będzie stanowić miły upominek dla gości koncertu.

Skład zespołu:

Natalia Ołów – mezzosopranistka, urodzona w Suwałkach, absolwentka PSM I i II stopnia
w Suwałkach. W 2016 r. ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego. W 2012 roku zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, natomiast obecnie współpracuje z Warszawską Operą Kameralną. Koncertuje w kraju i za granicą, m. in. w Niemczech, Włoszech, Belgii, Francji i na Litwie.

Wiktoria Krużyk – klarnecistka urodzona w Suwałkach, studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od najmłodszych lat bierze udział i zdobywa nagrody w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Występowała na terenie całej Polski oraz Litwy, Norwegii czy Włoch.

Klaudia Korycka – skrzypaczka, urodzona w Suwałkach. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Obecnie szlifuje swój talent w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2016 roku rozpoczęła pracę w zespole ludowym Gaik.

Mariusz Dubrawski – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent klasy fortepianu w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczął pracę pedagoga akademickiego, którą kontynuuje do dziś. Aktualnie stale koncertuje z Ireną Santor jako pianista i szef zespołu muzycznego, współpracował ze Zbigniewem Wodeckim, z którym zagrał ponad 100 koncertów. Pełni funkcję kierownika muzycznego i aranżera wielu projektów festiwalowych,
m. in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA.

Tomasz Bielski – instrumentalista, aranżer, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, który jeszcze w czasie studiów rozpoczął karierę muzyczną występując w Filharmonii Narodowej i kontynuuje ją do dziś. Z łatwością i finezją gra na flecie i saksofonie. Wcielenia artystyczne Tomasza Bielskiego są bardzo różnorodne, kocha jazz i klasykę. Wieloletnie doświadczenie, nieprzeciętny talent, wyobraźnia muzyczna, ogromne wyczucie stylistyczne sprawia, że jego aranżacje doskonale potrafią pogodzić możliwości orkiestry ze swobodą wypowiedzi muzyków jazzowych.

Dzięki uprzejmości RESO Europa Service nasi czytelnicy już teraz mogą otrzymać 5 egzemplarzy płyty, wygrywając ją w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jakie projekty artystyczne lub sportowe wsparła dotychczas firma Reso Europa Service (wymień minimum 3)?; a odpowiedź wysłać do nas mailem:redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 29 grudnia do godz. 20.00. Zwycięzców wylosujemy.

Płyty wygrali: Aneta Wierzchowska, Grzegorz Rzadkowski, Tomasz Jóźwik, Jolanta Świacka, Kamil Łukasz Jurewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj