Reklama

Saksofon świątecznie podczas „Filharmonii Suwałk”

Data:

- Reklama -

Saksofonista Daniel Kobielski to kolejny gość cyklu „Filharmonia Suwałk”. Młody artysta, któremu towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa J. Kozakiewicza, wystąpi przed publicznością w niedzielę, 17 grudnia o godz. 19:00 w SOK, Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5.

W programie koncertu znajdą się rzecz jasna kompozycje świąteczne – polskie i zagraniczne kolędy, a także utwory klasyczne znanych kompozytorów: W. A. Mozarta, A. Głazunowa. Warto przekonać się, jak wybrzmią w wykonaniu saksofonu.

Daniel Kobielski pochodzi z Wieruszowa. Studiował w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie saksofonu dr hab. Pawła Gusnara. Warto przypomnieć, że sam Mistrz – Paweł Gusnar również występował w Suwałkach – w PSM I i II st. oraz w SOK-u – on także zagrał z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Młody artysta naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 11 lat. Od tamtego momentu wiele koncertował i uczestniczył w licznych warsztatach, festiwalach, kursach mistrzowskich i konkursach, w których zajmował wysokie lokaty. Zdobywał umiejętności pod okiem znakomitości, m.in.: Stevena Mauka, Jonathana Bergerona, Mieczysława Stachury. Mimo młodego wieku współpracował z takimi orkiestrami jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi.

Tylko w bieżącym roku zajął: I miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym (duet saksofon, harfa) w Sztokholmie; II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Grand Prize Virtuoso 2017”  (duet saksofon harfa) w Salzburgu; Grand Prix w VII Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie; I miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w kategorii IV (studenckiej); I miejsce w kategorii V (prawykonania) oraz Nagroda Specjalna Za Najlepsze Wykonanie Utworu Współczesnego „Troć” Aleksandra Brycha w Cieszynie; II miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie oraz III miejsce w IV Międzynarodowym Turnieju Kameralnym (z kwartetem saksofonowym) w Bydgoszczy.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na koncert Daniela Kobielskiego w Suwałkach. Odpowiedzi na pytanie konkursowe: Koncert z Suwalską Orkiestrą Kameralną był jedną z nagród specjalnych w jednym z ogólnopolskich konkursów. Nagrodę tę zdobył właśnie Daniel Kobielski. O jaki konkurs chodzi? – prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do 11 grudnia do godz. 12.00. Zwycięzców wylosujemy. Konkurs zakończony – bilety wygrały: Katarzyna Michaluk oraz Katarzyna Jaśkiewicz.

Filharmonia Suwałk: koncert Daniela Kobielskiego z Suwalską Orkiestrą Kameralną w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Porywające spotkanie z repertuarem Anny German – koncert w SOK-u

Koncerty Suwalskiej Orkiestry Kameralnej to szczególna propozycja dla melomanów,...

W tym tygodniu… Startuje Fit Forest Wigry

Przed nami spotkania, wystawy, festiwal teatralny (Olecko), warsztaty śpiewu...

Wspaniały muzyczny prezent – koncert Sławka Uniatowskiego w Dniu Kobiet

Taka propozycja idealnie trafiła w gust suwalczanek – czarujące...

Sławek Uniatowski z okazji Dnia Kobiet

Suwalski Ośrodek Kultury z okazji Dnia Kobiet zaprasza na...