Reklama

Studenci i policjanci ponownie połączą siły

Data:

- Reklama -

Niskie zimowe temperatury, panujące na zewnątrz, zagrażają życiu i zdrowiu nie tylko osób bezdomnych, ale także samotnych, starszych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. W Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach rozpoczęto wzmożone działania wobec osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. W akcję tą już po raz dziewiąty zaangażowali się studenci PWSZ oraz i instytucje pomocowe.

Od grudnia 2017 r. do marca 2018 r. studenci w asyście policjantów, strażników miejskich będą wizytowali miejsca przebywania osób zagrożonych wyziębieniem (w tym bezdomnych, starszych, nieporadnych życiowo). W trakcie tych wizyt będą przekazywali potrzebującym ciepłe czapki i szaliki z elementami odblaskowymi oraz koce termoaktywne oraz skorzystają z apteczek pierwszej pomocy i latarek, pozyskanych od organizacji pozarządowych, wspierających działania suwalskich policjantów pod nazwą „Nie bądźmy obojętni”.

Celem podejmowanych działań jest wspieranie osób bezdomnych w trudnym dla nich okresie oraz motywowanie ich do korzystania z proponowanych form pomocy (z noclegowni, ciepłych posiłków). Studenci pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego będą udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobom wymagającym tego rodzaju wsparcia. Wspólne patrole będą informować potrzebujących o zasadach i formach korzystania z usług placówek pomocowych na terenie miasta.

Ponadto, w Areszcie Śledczym oraz na Oddziale Uzależnień i w Noclegowni będą prowadzone spotkania warsztatowe z osobami bezdomnymi lub zagrożonymi bezdomnością.

W działania na rzecz przeciwdziałaniu bezdomności i żebractwu zaangażowały się następujące instytucje: KMP w Suwałkach, Straż Miejska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”, Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...