Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale pozwala też pomagać innym. Można się było o tym przekonać w ostatnią niedzielę, 17 grudnia podczas koncertu charytatywnego „Na Starówce” w Suwałkach, podczas którego wystąpił Suwałki Gospel Choir z Anną Szafranowską na rzecz szkoły „Bajka”.

Suwałki Gospel Choir to zespół, który ponad dekadę temu powołała do życia Anna Szafranowska. Muzyka gospel szybko znalazła swoich fanów na suwalskim podwórku – formacja występowała podczas Suwałki Blues Festival i innych wydarzeń – m.in. z udziałem gwiazd tego gatunku ze Stanów Zjednoczonych. Artyści zapraszali chór do udziału w premierowych realizacjach i nagraniach płyty (więcej informacji w artykułach pod fotorelacją).

Chór gospel postanowił w okresie przedświątecznym przekazać pozytywne wibracje mieszkańcom miasta, zachęcając ich do udziału w zbiórce na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach – w akcji „1000 x 100”. „Bajka” od kilku miesięcy zbiera środki na remont budynku przy ulicy Paca, gdzie ma powstać szkoła branżowa dla młodzieży z autyzmem i Zespołem Aspergera. Prace już trwają, trwają też zbiórki, ale wciąż potrzeba więcej środków. Do wyremontowania jest około 500 m kw.

– Do tej pory na nasze konto wpłynęło 35 tys. złotych – to pieniądze zebrane podczas akcji w Suwalskim Ośrodku Kultury, podczas koncertu, ale nie tylko – to też środki przekazane szkole przez służby mundurowe – informuje Urszula Duda, dyrektor „Bajki”, jednocześnie dziękując wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które zdecydowały się wesprzeć projekt szkolny. Zbiórkę na rzecz „Bajki” prowadzi również Fundacja PKP.

Zbiórka dotyczyła również pomocy czworonożnym podopiecznym Fundacji Zwierzęta Niczyje.

W jaki sposób można pomóc?
Wpłacając środki na konto akcji.
Tytuł przelewu: 1000×100
Nr konta: 41 1600 1462 1020 2362 3000 0002

„Bajka” rośnie. Pomóż wyremontować nowe sale zajęć (foto)

Fot. Marcin Tylenda – Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj