Suwalska Strefa Ekonomiczna rozszerza granice

0
559
SSSE
Źródło: SSSE

Powierzchnia Podstrefy Suwałki Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powiększyła się o 14,5 hektara. To konsekwencja rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 grudnia. O rozszerzenie Podstrefy Suwałki wnioskował do władz SSSE Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

– Miasto Suwałki w związku z rosnącą atrakcyjnością inwestycyjną znajdującą swoje potwierdzenie w kolejnych prowadzonych sprzedażach gruntów na terenie Podstrefy Suwałki Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz w celu utrzymania dobrych warunków do lokowania inwestycji w mieście, złożyło wniosek do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. z propozycją objęcia granicami strefy nowych gruntów będących własnością miasta. W tej sprawie podjęta została również jednogłośnie uchwała Rady Miejskiej w Suwałkach – informuje w komunikacie prasowym Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Miasta.

Przypomnijmy, że Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu takich stref w Polsce. Podstrefa Suwałki zlokalizowana w południowej części Miasta zajmowała do tej pory powierzchnię 164,80 ha. Teraz jest o prawie 15 hektarów większa i zajmuje dodatkowo działki w sąsiedztwie ulicy Wojska Polskiego i Dubowa. Przedsiębiorcy, rozważający rozpoczęcie działalności w SSSE, mają do wyboru 19 podstref – nie tylko w Suwałkach, ale także w Sejnach, Augustowie i Białymstoku.

Leave a Reply