Krzysztof Daukszewicz to znany felietonista, poeta, piosenkarza, gitarzysta i kompozytor. Publiczność docenia jego występy na żywo, dlatego warto zarezerwować sobie wieczór 9 lutego. O godz. 19.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach odbędzie się koncert artysty.

Daukszewicz to świetny tekściarz i doceniany satyryk. Niektórzy pamiętają jeszcze, gdy występował w kabarecie „Pod Egidą”. Podbój estrady zaczął w roku 1975, pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. W 1976 otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program Dookoła Wojtek. W 1977 otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem. Po przeprowadzce w 1978 do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów, z którym przestał współpracować po 3 latach. W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa jego programy: satyryczny Dziury na drodze oraz musical dla dzieci Dzieci taty Zeusa. W latach 1983-1986 współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę Cycek. Potem była wspomniana wyżej działalność „Pod Egidą”, a jeszcze później „romans z telewizją”.

Krzysztof Daukszewicz ma na swoim koncie parę satyrycznych książek – jak sam mawia, cytując znajomego, zawsze potrzeba trochę śmiechu w nieśmiesznych czasach. W 2017 roku wydał płytę – „Ballada o wyklętych kredkach”, zarejestrowaną rok wcześniej podczas koncertu na żywo w Poznaniu.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert K. Daukszewicza w OS w Sejnach. Wystarczy rozszyfrować skrót BOROWIK, z którym dawno temu poradził sobie artysta i odpowiedź wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 4 lutego do godz. 14.00. Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrali: Stanisław Brzozowski i Artur Bychowski.

Koncert Krzysztofa Daukszewicza w Ośrodku Kultury w Sejnach (uwaga, zmiana terminu!)

Leave a Reply