Reklama

Ochotniku! Terytorialsi czekają

Data:

- Reklama -

Jeżeli jesteś osobą otwartą na nowe wyzwania i pragniesz coś zrobić dla bezpieczeństwa regionu i Polski, to służba w Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT) jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Służba w suwalskim batalionie obrony terytorialnej jest doskonałym sposobem na samorealizację i rozwój zawodowy. Kształtuje takie wartości jak: odpowiedzialność, samodyscyplinę, szacunek dla Państwa i symboli narodowych oraz dla drugiego człowieka.

Już 12 stycznia w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach, odbędzie się kolejne posiedzenie komisji kwalifikującej ochotników do terytorialnej służby wojskowej (tsw). Przed komisją staną osoby, które złożyły bądź złożą jeszcze wnioski do tsw. Większość kandydatów na żołnierzy OT skorzysta ze szkolenia podstawowego (16 dni), które rozpocznie się 20 stycznia 2018 roku. Tego dnia będą oni wcieleni do pododdziałów suwalskiego 12. batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach. Osiem dni później dołączą do nich ochotnicy, którzy są już żołnierzami rezerwy po złożonej przysiędze wojskowej i odbytym przeszkoleniu wojskowym. Przysięgę wojskową zaplanowano na 4 lutego. Pozostali ochotnicy, którzy uzyskają pozytywną rekomendację komisji skorzystają z kolejnych terminów szkoleń, zaplanowane one zostały na maj bieżącego roku.

WKU w Suwałkach cały czas przyjmuje wnioski od ochotników do tsw. Liczba miejsc jest ograniczona i ciągle ulega zmniejszeniu. Bliższe informacje można uzyskać w siedzibie Komendy przy ul. Wojska Polskiego 21A oraz telefonicznie (tel. 261 347 357).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jak uziemić drona? Współpraca terytorialsów i Służby Więziennej

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli szkolenie z...

Terytorialsi na podium Mistrzostw Wojska Polskiego w Pływaniu

Sztafeta z udziałem żołnierza 12 batalionu lekkiej piechoty w...

Podlascy terytorialsi wicemistrzami WOT w pływaniu

Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobyła srebrny medal...

Zawody strzeleckie na Suwalszczyźnie z międzynarodowym akcentem

Na strzelnicy "Borek" koło Sejn, w niedzielę 26 marca,...