Pobiegnij w kierunku przyrody, w Kierunku Ultra

Fundację „Kierunek Ultra” tworzą: Iwona Łobasiuk, Jarosław Perkowski, triathlonista i Adam Sękowski, biegacz ultra z Białegostoku.

Na mapie sportowych organizacji na Suwalszczyźnie niedawno przybyła nowa fundacja – „Kierunek Ultra”. Już na początku lutego startuje z cyklicznym projektem biegowym na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.

Biegać każdy może? Przynajmniej powinien spróbować, nawet zimą – wszak mieszkańcy „polskiego bieguna zimna” niskich temperatur bać się nie mogą. Jak zauważa Iwona Łobasiuk z zarządu Fundacji „Kierunek Ultra” – biega coraz więcej osób, które doceniają wpływ tej aktywności na zdrowie – działanie na rzecz poprawy kondycji, odporności i wytrzymałości. Bieganie to także przebywanie w naturze, o nieocenionym wpływie.

Dziesiątki przebiegniętych kilometrów, po drodze niesamowici ludzie, dużo inspiracji, pomysłów, zachęt… Tak powstała Fundacja „Kierunek Ultra” – nasz kierunek w życiu. Ultra, to wszystko, co podnosi poziom, to wszystko ponad nasze, osobiste granice.
To nasz kierunek, do którego zachęcamy wszystkich.

Iwona Łobasiuk, Jarosław Perkowski, Adam Sękowski

W niedzielę, 4 lutego można będzie sprawdzić się na 10-kilometrowej trasie wyznaczonej w Wigierskim Parku Narodowym. To pierwszy z cyklu biegów pod nazwą Kierunek Ultra Grand Prix. Od lutego do czerwca uczestnicy 5 wydarzeń będą pokonywać tę samą trasę – każdy bieg zakończy podsumowanie i wręczenie symbolicznych nagród, aby w czerwcu – w finale Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta – poznać najlepszych i najbardziej wytrwałych biegaczy. Biegom mają towarzyszyć dodatkowe atrakcje. Iwona Łobasiuk zapowiada także oznaczenie trasy logotypami WPN i Fundacji „Kierunek Ultra” na stałe. Start i meta oraz biuro zawodów będą miały miejsce w gościnnym Folwarku Hutta.

Kolejną impreza organizowaną przez Fundację jest bieg Kierunek Ultra Hańcza. Na wydarzenie to zapisało się około 130 osób z całej Polski. Biegaczy zaprawionych w bojach na ultra dystansach, jak i początkujących adeptów ultrarunningu. To wydarzenie sportowe odbędzie się na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego (biuro zawodów – Hotel Loft 1898, start i meta – Turtul, siedziba SPK).

– Pobiegniemy w okolicach Góry Zamkowej i Cisowej, Jaczna oraz Wodziłek i jeziora Hańcza. Uczestnicy będą musieli pokonać 63 km – mówi Iwona Łobasiuk, dodając, że ten bieg rozegrany zostanie na terenie trzech gmin: Jeleniewa, Wiżajn oraz Rutki-Tartak.

Na początku września założyciele Fundacji „Kierunek Ultra” zorganizują kolejną edycję Predathlonu i Predathlonu Kids, podczas którego dominować mają konkurencje triathlonowe: biegi, rower i kajak.

Pracując na formą, warto śledzić fanpage Fundacji i cykliczne „Wybiegania w naturze”, podczas których można dołączyć do biegaczy pokonujących różne trasy na Suwalszczyźnie. Udział w „Wybieganiach” jest bezpłatny.

Poniżej na zdjęciach Folwark Hutta i trasa Kierunku Ultra Grand Prix:

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj