Augustowskie Placówki Kultury i DKF „Kinochłon” nowy rok rozpoczynają pokazem filmu w reżyserii Janusa Metza – „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”. Zapowiada się niezłe widowisko – na ekranie zobaczymy Sverrira Gudnasona, Shię LaBeoufa, Stellana Skarsgårda, którzy zdradzą publiczności kilka tajemnic tenisowego świata.

W poniedziałek, 8 stycznia o godz. 19:00 w augustowskim kinie Iskra duńsko-finlandzko-szwedzka produkcja, będąca powrotem do roku 1980 i wielkiego tenisowego pojedynku między Björnem Borgiem, ówcześnie najlepszym tenisistą świata i Johnem McEnroe’em.

Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

Gościem pokazu będzie znany augustowskim widzom Błażej Hrapkowicz, krytyk filmowym i kulturoznawca.

Fot. Materiały promocyjne filmu

https://www.youtube.com/watch?v=ZyetNiTngE8

Pokaz filmu „Borg/Mcenroe” w cyklu DKF Kinochłon w Augustowie

Bilet na pokaz: 13 zł

Karnet na cztery pokazy: 40 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9,

tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Leave a Reply