Podczas koncertu noworocznego (20 stycznia o godz. 19.00) Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej towarzyszyć będą artystki pochodzące z Suwalszczyzny: Natalia Ołów (mezzosopran), Wiktoria Krużyk (klarnet) oraz Klaudia Korycka (skrzypce), które wystąpią z Mariuszem Dubrawskim (fortepian) i Tomaszem Bielskim (saksofon). W programie koncertu kompozycje z premierowej płyty „Witaj Gwiazdko…!”.

W pierwszej części Koncertu Noworocznego Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza przeniesie nas do Wiednia Johanna Straussa. Usłyszymy między innymi utwory znakomitego kompozytora, stałe punkty wiedeńskich koncertów noworocznych: „Marsz Radetzkiego” oraz – jeden z najpiękniejszych walców, „Nad pięknym modrym Dunajem”.

Druga część koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury to spotkanie z trzema młodymi utalentowanymi artystkami pochodzącymi z Suwałk: mezzosopranistką Natalią Ołów, klarnecistką Wiktorią Krużyk oraz skrzypaczką Klaudią Korycką, które dzięki wsparciu firmy RESO Europa Service mogły nagrać profesjonalną płytę. W tworzeniu unikalnego projektu suwalczankom towarzyszyło dwóch warszawskich muzyków: Mariusz Dubrawski na fortepianie oraz Tomasz Bielski na saksofonie. Efektem artystycznego spotkania i pracy sztabu ludzi jest świąteczna płyta „Witaj Gwiazdko…!” z dwunastoma kolędami.

Inicjatorem i pomysłodawcą projektu jest Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service, który podkreśla, że firma zdecydowała się na wydanie płyty z uwagi na chęć promocji artystek z Suwalszczyzny, koncertujących w Polsce i Europie. Krążek „Witaj Gwiazdko…!” nie trafi do otwartej sprzedaży – wystarczy jednak kupić bilety na koncert noworoczny i w ten sposób otrzymać płytę w prezencie.

Wydawcą płyty jest RESO Europa Service Sp.z o.o. wraz z partnerami: Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o. i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Koncert Noworoczny „Witaj Gwiazdko złota…!” w cyklu „Filharmonia Suwałk” w Suwałkach

W naszym konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na koncert „Witaj Gwiazdko Złota…”. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Ile trwała praca nad płytą „Witaj Gwiazdko…”?, a odpowiedź wysłać do nas mailem na adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Konkurs trwa do 14 stycznia do godz. 12.00. Zwycięzcę wylosujemy spośród autorów poprawnych odpowiedzi. 

Zaproszenie dla 2 osób na ten koncert wygrała Aneta Wierzchowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj