SUKSS pierwszy w Łebie

Data:

W dniach 22 – 25 lutego siatkarze SUKSS Suwałki wzięli udział w XX Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Kadetów w Łebie. Turniej ten rozgrywany jest od 20 lat. W tym roku wystartowało w nim 20 zespołów w kategorii chłopców i 23 w kategorii dziewcząt. Był to ostatni sprawdzian suwalczan przed zbliżającym się ćwierćfinałem Mistrzostw Polski.

Turniej rozgrywany był systemem „dwa sety bez względu na wynik”. Suwalczanie znaleźli się w grupie B, w której zajęli 1 miejsce.

Wyniki w grupie B:

SUKSS Suwałki – Reprezentacja Polski II 2:0 (25:12, 25:22)

SUKSS Suwałki – Jastrzębski Węgiel I 1:1 (22:25, 25:19)

SUKSS Suwałki – MKS Będzin 2:0 (25:17, 25:22)

SUKSS Suwałki – PSP Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:15, 25:13)

Zajmując pierwsze miejsce w grupie, suwalczanie spotkali się w półfinale z bardzo dobrze grającym Treflem Gdańsk. Jednak to ekipa z bieguna zimna grała dużo lepszą siatkówkę, pewnie pokonując Trefl 2:0.

SUKSS Suwałki – Trefl Gdańsk 2:0 (25:21, 25:9)

W finale nasza drużyna podejmowała kadrę województwa lubelskiego. Suwalczanie spokojnie, w swoim stylu pokonali rywala 2:0, wygrywając cały turniej.

SUKSS Suwałki – Woj. lubelskie 2:0 (25:18, 25:19)

Najlepszym zawodnikiem drużyny z Suwałk został wybrany Damian Krakowski, natomiast tytuł MVP całego turnieju przyznany został Michałowi Jarmołowskiemu (SUKSS Suwałki).