Koalicja samorządowa dwóch ugrupowań działa już w Białymstoku. Anna Naszkiewicz i Dariusz Krakowski liczą, że siły PO, Nowoczesnej i niezależnych samorządowców uda się połączyć również w Suwałkach. Przed wyborami do Sejmiku Województwa Podlaskiego ugrupowania wyciągają rękę w różnych kierunkach.

We wtorek, 20 marca w biurze Nowoczesnej w Suwałkach odbyła się konferencja prasowa przewodniczących powiatów Platformy Obywatelskiej – Anny Naszkiewicz i Nowoczesnej – Dariusza Krakowskiego w sprawie koalicji wyborczej do Sejmiku Województwa Podlaskiego.

W ubiegłym tygodniu w biurze Zarządu Regionu Podlaskiego PO RP, poseł Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz oraz poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski, zainaugurowali samorządową koalicję obywatelską do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Chodziło o próbę zjednoczenia niezależnych samorządowców i partii politycznych przeciwko zawłaszczeniu samorządu przez PiS.

Obie partie utworzyły już zespoły negocjacyjne, których celem ma być wypracowanie założeń programowych oraz zasad tworzenia list wyborczych do Sejmiku Województwa Podlaskiego. W podlaskiej Platformie Obywatelskiej członkami zespołu negocjacyjnego są wicemarszałek Anna Naszkiewicz i sekretarz regionu podlaskiego PO RP Łukasz Prokorym.

Anna Naszkiewicz mówi o koalicji i zaprasza innych do włączenia się do tej inicjatywy:

Z regionu: Tyszkiewicz i Truskolaski inicjują koalicję samorządową

Leave a Reply