Na wczorajszej konferencji w biurze Zarządu Regionu Podlaskiego PO RP, poseł Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz oraz poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski, zainaugurowali samorządową koalicję obywatelską do Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Poseł Robert Tyszkiewicz zaprosił do koalicji niezależnych samorządowców, partie polityczne oraz środowiska, które nie zgadzają się na zawłaszczenie samorządu przez PiS oraz chcą wykorzystać obecność Polski w Unii Europejskiej dla rozwoju województwa podlaskiego.

Tyszkiewicz mówił m.in. o tym, jak ważna jest prosamorządowa i proeuropejska koalicja, która przeciwstawi się dążeniu PiS do centralizacji samorządu i odwracaniu Polski od Unii Europejskiej.

Partie powołały w województwie zespoły negocjacyjne, których celem jest wypracowanie założeń programowych oraz zasad tworzenia list wyborczych do Sejmiku Województwa Podlaskiego. W podlaskiej Platformie Obywatelskiej członkami zespołu negocjacyjnego są wicemarszałek Anna Naszkiewicz i sekretarz regionu podlaskiego PO RP Łukasz Prokorym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj