W niedzielę, 25 marca w samo południe rozpoczęła się druga edycja wydarzenia „Pomóż biegiem”, z trasą prowadzącą ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego. Podobnie jak rok temu, tak i teraz cel był jeden – pomóc potrzebującej osobie. W tym roku biegacze zgromadzili się w Folwarku Hutta, aby wesprzeć pozytywną energią i środkami ze zbiórki Małgorzatę Żywalewską, podopieczną Fundacji Promyk, która walczy z nowotworem.

Na starcie stanęło 51 biegaczy między innymi z: Suwałk, Olecka, Sejn, Łomży. Kolorowa grupa miała do pokonania 10 km urozmaiconej trasy WPN. Wszyscy dotarli do mety w dobrych humorach.

Pierwsi wśród mężczyzn finisz przekroczyli: Andrzej Godlewski, Patryk Pałkiewicz, Tadeusz Walendykiewicz, a wśród kobiet: Marzena Łaskowska, Izabela Szermińska, Katarzyna Szczęsna.

Wpisowym na bieg był wrzut do puszki lub wpłata na konto Fundacji Promyk. Podczas biegu zebrano 1220,10 zł, zaś na konto wpłynęło kolejne 260 zł. – Akcji nie kończymy – zapraszamy wszystkich, by wsparli w tym okresie świątecznym potrzebującą, dobro wraca – zachęca Iwona Łobasiuk z Fundacji Kierunek Ultra.

Konto bankowe, na które można dokonywać wpłat z dopiskiem „DLA MAŁGOSI”: BS Rutka Tartak nr 77936700070010001970870001.

Organizatorem biegu była Fundacja „Kierunek Ultra”.

Fot. Mariusz Rosłaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj