Najwyższa pora, aby sprawdzić czy nasz samochód, po wielomiesięcznej batalii z wilgocią, śniegiem i solą, jest w gotowy do nowego sezonu. Podstawą jest wymiana ogumienia i wizyta na myjni, ale warto zajrzeć pod maskę, a także sprawdzić zawieszenie i hamulce. Mieszkańcy Suwałk będą mogli w najbliższym czasie skorzystać z bezpłatnych przeglądów i porad specjalistów. W ramach akcji PitStop, 11 kwietnia, przed siedzibą firmy Polamel (ul. Przytorowa 19), będą na nich czekać specjaliści z ProfiAuto i Polamel.

Chociaż w tym roku zima była stosunkowo łagodna, to jednak samochody przez kilka miesięcy były narażone na działanie mrozu oraz substancji takich, jak sól czy piasek. W sezonie wiosennym mogą więc być w gorszej kondycji, niż jesienią. Dlatego oprócz wymiany opon i mycia nadwozia należy przyjrzeć się też mechanice.

Przygotowanie pojazdu do wiosny powinniśmy rozpocząć od zadbania o elementy odpowiadające za bezpieczeństwo, dlatego w specjalnie przygotowanym mobilnym namiocie serwisowym ProfiAuto PitStop, specjaliści rozpoczną kontrolę od najprostszych czynności, jak sprawdzenie oświetlenia, piór wycieraczek, akumulatorów, opon i bieżnika. Następnie zajmą się pomiarami płynów eksploatacyjnych, skontrolują podwozie, układ kierowniczy i zawieszenie, czyli elementy, które podczas zimy były szczególnie narażone na uszkodzenia. Warunki pogodowe mogły także negatywnie wpłynąć na stan innych elementów poddanych bezpośredniemu działaniu wilgoci, dlatego fachowcy przyjrzą się dokładnie uszczelkom, przewodom oraz paskom, sprawdzą też ewentualne wycieki. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego. Każdy kierowca biorący udział w akcji otrzyma listę kontrolną, która da mu wiedzę na temat stanu swojego samochodu.

– Chodzi o to, aby uświadamiać kierowcom, że regularne przeglądy samochodu to ważna sprawa, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo na drodze. Brak systematycznych kontroli, a co za tym idzie – niewielkie usterki mogą skutkować koniecznością wykonania skomplikowanych i niejednokrotnie drogich napraw. W skrajnych przypadkach nieprawidłowości mogą doprowadzić do powstania zagrożenia na drodze. Regularne sprawdzanie stanu technicznego minimalizuje ryzyko wystąpienia takich sytuacji – mówi Aleksandra Hruszka z firmy Polamel.

ProfiAuto PitStop to okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz POLAMEL.

1 KOMENTARZ

  1. Poprawne ustawienie świateł, czy wysokość bieżnika to podstawowe elementy które sprawdzają specjaliści ProfiAuto. PitStop to akcja organizowana przez specjalistów ProfiAuto oraz lokalnych partnerów, organizowane są w różnych rejonach Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj