Halfway Festival 2018 już w czerwcu, ale zanim usiądziemy w Amfiteatrze Opery, by posłuchać artystów z całego świata, zapraszamy na spotkanie z białostockim zespołem Starsabout – jedną z najjaśniejszych gwiazd na podlaskiej scenie muzycznej. Nowa płyta „Longing For Home” zdobywa coraz większy rozgłos, dlatego przyszedł czas na premierę koncertową na Scenie kameralnej opery w piątek 20 kwietnia o godz. 20.00 i ze znakiem jakości Halfway Festival.

Starsabout to białostocki kwartet, który tworzą Piotr Trypus (gitara i wokal), Tomek Kryjan (gitara), Piotr Ignatowicz (bas) i Sergiusz Pruszyński (perkusja).

Grają rocka alternatywnego z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. Zadebiutowali przed dwoma laty odrealnioną, rozmarzoną płytą „Halflights”, która spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego. W czerwcu 2017 otwierali 6. edycję Halfway Festival w Białymstoku. Natomiast pod koniec ubiegłego roku, nakładem niemieckiego labelu Progressive Promotion Records, ukazał się ich drugi album „Longing for Home”. Nowy materiał sprawia, że o zespole coraz częściej pisze się także poza granicami kraju.

Taka muzyka musi opierać się na mocnych podstawach – takich jak szczerość, emocjonalna więź i rzetelne rzemiosło – aby odcisnąć piętno na wrażliwości słuchaczy. To właśnie Starsabout  osiagnęło na płycie „Longing for Home” – o nowej płycie zespołu napisał James Morehead z opuszine.us. Pozytywne recenzje ukazały się w wielu innych krajach, m. in w Belgii, Niemczech, Japonii.

Zespół się cieszy się także uznaniem lokalnych twórców i krytyków, dzięki czemu został okrzyknięty Podlaskim Zespołem Roku 2017 w rankingu audycji „Pod powierzchnią” w Polskim Radiu Białystok.

Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła, co pozostaje znakiem rozpoznawczym zespołu od momentu powstania w 2012 roku. Bilety w cenie 20 zł.

W piątek 20 kwietnia o godz. 18.00, na chwilę przed koncertem Starsabout, Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza do Sali kameralnej na rozmowę o książkach i muzyce.

Naszym gościem będzie Leszek Gnoiński, dziennikarz, autor książek muzycznych „Kult Kazika”, „Republika. Nieustanne tango”, „Myslovitz. Życie to surfing”, „Raport o Acid Drinkers” oraz współautor autobiografii Marka Piekarczyka „Zwierzenia kontestatora”, „Encyklopedii polskiego rocka” i „Farben Lehre – Bez pokory”. Wszystkie sprzedały się w nakładzie przekraczającym 100 tysięcy egzemplarzy. Z autorem porozmawia Ilona Karpiuk. Wstęp na spotkanie wolny. Wydarzenie towarzyszy VII Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku.

W naszym konkursie, który potrwa do 18 kwietnia do godz. 20.00, można wygrać podwójne zaproszenie na ten koncert. Wystarczy wysłać do nas odpowiedź na pytanie (redakcja@niebywalesuwalki.pl): W jakim jeszcze projekcie można usłyszeć wokalistę Starsabout? i poczekać na rozstrzygnięcie konkursu – zwycięzcę wylosujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj