Po dobrze przyjętym miejskim projekcie „Od najemcy do właściciela” i oddaniu do użytkowania pierwszego w ramach tego programu bloku przy ul. Pułaskiego czas na kolejną inwestycję w tej formule. Miejska spółka ZBM TBS ogłasza nowy nabór wniosków dla osób, które będą najpierw najemcami, a później właścicielami lokali w blokach pomiędzy ulicami Pułaskiego i Reja.

W dwóch sześciokondygnacyjnych blokach powstanie w sumie 48 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od 42 do 63 m2. Inwestycja ruszy prawdopodobnie już w połowie tego roku. Budynki będą oddawane przyszłym najemcom w stanie deweloperskim. Wyposażone będą w windy i piwnice.

– To kolejny krok i ważny dzień, w którym po miesiącach przygotowań stawiamy pierwszy ważny krok w kierunku budowy kolejnych bloków mieszkalnych, w którym swoje miejsce znajdą młodzi Suwalczanie – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk – W naszych założeniach od początku chcieliśmy by to właśnie była atrakcyjna oferta dla młodych Suwalczan, których nie stać na kupno własnego mieszkania o dewelopera – dodał prezydent Suwałk.

Zgłaszać swoje wnioski mogą te osoby, które nie są właścicielami lub współwłaścicielami mieszkań czy domów, mieszkają, pracują lub prowadzą własną działalność gospodarczą w Suwałkach, mają odpowiednie dochody i będą mogły wpłacić zadatek w wysokości 15 proc. przewidywanej wartości mieszkania.

Formuła „od Najemcy do Właściciela” polega na stopniowym dochodzeniu do własności. Pozostała kwota do zapłaty będzie rozłożona na równe raty miesięczne na okres nie dłuższy niż 20 lat. Mieszkanie będzie można wykupić szybciej, ale nie wcześniej niż po dwóch latach od zawarcia umowy najmu. Rozpatrzenie wniosków przez Komisję Kwalifikacyjną nastąpi w czerwcu 2018 roku, zaś pierwsi najemcy wprowadzą się do nowych bloków w grudniu 2019 roku.

Dodatkowe informacje w sprawie udzielane są w Dziale Lokali Mieszkalnych pok. nr 5  tel. (87) 563 50 55 lub (87) 563 50 40 m.in. z ewentualnym wykorzystaniem zakładki „Umów spotkanie” znajdującej się również na stronie www.zbm.suwalki.pl

Wizualizacje inwestycji.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobra alternatywa dla mlodych ludzi, po 20 latach beda mieli swoj kat, tylko szkoda ze ludzie ktorzy mieszkaja 35 lat w mieszkaniu ZBM nie moga wykupic mieszkania, oni tez wplacali wklada, oni tez placa wysoki czynsz…. no tak sa rowni I rowniejsi!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj