Twierdza Suwałki obroniona

Podczas minionej niedzieli została rozegrana XIII kolejka II ligi kobiet, w ramach której piłkarki RESO Akademii 2012 zagrały z Wilgą Garwolin. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie trzy punkty zostały w Suwałkach.

Spotkanie rozgrywane w wiosennej aurze zgromadziło na płycie bocznej Stadionu Miejskiego w Suwałkach liczne grono sympatyków piłki nożnej.

Suwalczanki rozpoczęły mecz z wielką wolą walki. W pierwszym kwadransie gry piłkarki RESO Akademii 2012 narzucały swój rytm przeciwnikom, raz po raz zbliżając się w okolice pola karnego gości. Przyniosło to efekt w postaci bramki w 13. minucie, kiedy Aleksandra Bieryło wykorzystała prostopadłe podanie Zuzanny Skrodzkiej. Piłkarki z Garwolina grając z kontry starały się doprowadzić do wyrównania, ale gospodynie grające cały czas swoim rytmem miały więcej okazji do zdobycie bramki. Najpierw minimalnie przestrzeliła Izabela Łada, później akcji sam na sam z bramkarką gości nie wykorzystała Bieryło. Dopiero w 38. minucie, dwójkowa akcja Łada – Bieryło, przyniosła podwyższenie prowadzenia, a swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Bieryło.

Do przerwy RESO Akademia 2012 Suwałki 2:0 Wilga Garwolin. Od początku drugiej połowy Wilga ruszyła do odrabiania strat. Mecz z jednostronnego przerodził się w bardzo wyrównane widowisko. Swoje sytuacje miały zarówno piłkarki gości, jak i gospodynie. Ataki
piłkarek z Garwolina przyniosły efekt w 65. minucie, kiedy zdobyły bramkę kontaktową. Kolejne minuty to ataki Wilgi i próby odrobienia start, z których najgroźniejsza przyszła w końcówce meczu. Silny strzał z ok. 8 m napastniczki gości mógł przynieść wyrównanie, jednak kapitalna interwencja Wiktorii Dziurdź utrzymała na prowadzeniu RESO Akademię 2012.

RESO Akademia 2012 Suwałki 2:1 GKS Wilga Garwolin (Aleksandra Bieryło 13’, 38’ – Klaudia Kobus 65’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Staszyńska (72’ Kardel) – Frąckiewicz, Stankiewicz, Skrodzka (90+2′ Wieczorczuk), Smyk (66′ Stefaniak), Zabawska – Łada, Bieryło.

Trenerzy: Grzegorz Twarowski, Paweł Pasiak

Kolejny mecz ligowy RESO Akademia 2012 Suwałki rozegra w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia, w Warszawie z zespołem KU-AZS UW Warszawa. Początek spotkania o godz. 14:00.