W 2019 roku do użytkowania zostanie oddany nowy miejski żłobek dla ponad 100 maluchów. Placówka mieścić się będzie w zabytkowym budynku przy ul. Kościuszki 6. Inwestycja będzie możliwa dzięki temu, że Parafia Św. Aleksandra – będąca właścicielem obiektu – chce zwrócić miastu Suwałki całą nieruchomość.

– Budynek po byłym Kolegium Nauczycielskim, który kilkanaście lat temu został przekazany w drodze darowizny parafii św. Aleksandra stanie się z powrotem własnością miasta Suwałki. W ostatnich dniach z propozycją zwrotu budynku wystąpili do mnie przedstawiciele kościoła – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Mam już gotowy pomysł na to, co powstanie w tym obiekcie. Będzie to nowy miejski żłóbek. Jak tylko zostanie spisany akt notarialny, będę chciał rozpocząć proces utworzenia tej placówki – dodaje prezydent Suwałk.

Obecnie w kolejce na przyjęcie do żłobka miejskiego czeka blisko 300 dzieci. – Od dłuższego czasu chciałem doprowadzić do sytuacji, by w Suwałkach powstał kolejny żłobek miejski. Obserwuję, jak duże jest zapotrzebowanie na tę formę opieki i chciałem utworzyć taką placówkę w miejskim budynku, przy ul. Paca – wyjaśnia Czesław Renkiewicz. –Ostatecznie stwierdziłem jednak, że budynek przy ul. Kościuszki 6 będzie lepszym miejscem, z uwagi na powstające duże osiedla mieszkaniowe na południu Suwałk – podkreśla prezydent.

W zależności od prac projektowych oraz starań o dofinansowanie do realizacji tej inwestycji z programu „Maluch”, modernizacja budynku na potrzeby żłobka rozpocznie się najszybciej w 2019 roku. Przy realizacji tego założenia obiekt mógłby być przekazany do użytku na przełomie 2019 i 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj